"Dažreiz uz mani tā jocīgi skatās, kad saku, ka arī mūziķim uz skatuves vajadzīgs zināms aprēķins - viņam jāzina, kādu pogu un kur piespiest. Tas nenozīmē, ka viņam jābūt emocionāli aukstam, bet viņam ir jākontrolē situācija, jo - tikko viņu pašu pārņems emocijas, tas vairs publiku neaizkustinās," uzskata pianiste un koncertmeistare Helēna Laukmane.

Raidījumā "Mana mūzika" viņa stāsta par savas dzīves lielāko skolotāju pianisti Jautrīti Putniņu, par sev tuvo darbu ar vokālistiem un atceras arī bērnību: Helēnas tētis - pianists un komponists Andrejs Laukmanis - savulaik bija Jaunatnes teātra muzikālās daļas vadītājs, tāpēc daudz laika pavadīts teātrī. Spēlēts arī izrādē "Suns un kaķe", bet liela pieredze gūta Veras Singajevskas vadītajā Radio bērnu drāmas ansamblī "Pūpolītis".

"Ar vārdu var pateikt vairāk nekā pašam šķiet, it sevišķi radio, kur tevi neredz, tikai dzird," pārliecinājusies Helēna. "Arī man mūzikā svarīgākais ir ne jau tas, ko redzu. Mani īpaši neiespaido mākslinieks, kurš "šausmīgi iztaisās" uz skatuves, bet man ir interesanti tas, ko dzirdu. Ja aizveru acis, neskatos un īpaši neko nedzirdu, tad man tā viena komponenta ļoti pietrūkst."

Raidījumā skan:

Improvizācija par J.S. Baha Wachet auf, ruft uns die Stimme (Žaka Lusjē trio un Bobijs Makferins)

Andrejs Laukmanis, Jānis Baltvilks - "Dziesmiņa par pulksteni" no radio iestudējuma "Meža malas zaļais knauķis" (Helēna Laukmane, Andrejs Laukmanis)

Andrejs Laukmanis, Jānis Sudrabkalns - dziesma "Tas nav neviena spēkos" no programmas "Džentlmens ceriņu frakā" (Guntis Skrastiņš, Enriko Avots, Egīls Valčs, Andrejs Laukmanis)

G.F. Hendelis - Sarabanda Lamažorā (Jautrīte Putniņa)

J.S. Bahs - 2. daļa no Sonātes siminorā BWV1030 (flautiste Ilona Meija, pianiste Jautrīte Putniņa)

F. Šopēns - Otrais klavierkoncerts op.21 - 2. daļa (Jozefs Hofmanis, Ņujorkas Filharmoniķi, diriģents Džons Barbirolli)

S. Rahmaņinovs - "Eņģelis" (Meiteņu koris Vivace, diriģente Andra Fenhane, pie klavierēm Helēna Laukmane)

Ralfs Vons Viljamss - Silent Noon ("Pusdienlaika klusums") (Nauris Indzeris, Helēna Laukmane)

Sergejs Austris Universs - Concertino klavierēm un stīgu orķestrim (Helēna Laukmane, JVLMA stīgu orķestris, diriģents Andris Vecumnieks)

Dž. Verdi - Violetas ārija no operas "Traviata" (Anta Jankovska, Helēna Laukmane)

M. Ravels - Chanson a boire no cikla "Dona Kihota dziesmas Dulcinejai" (Nauris Indzeris, Helēna Laukmane)