"Aicinu, lai vecāki atrod laiku un zina, kādu mūziku klausās viņu bērni, jo tā ir atslēga uz viņu dvēseli, viņu sirdīm," raidījumā "Mana mūzika" uzsver biedrības "Papardes zieds" ilggadējā valdes priekšsēdētāja IVETA ĶELLE.

Viņa nodrošina organizācijas darba vadību, tās atbilstību starptautiskajiem standartiem, aizstāv intereses dažādās iestādēs, diskutē ar vecākiem. Īpaši tiek aizstāvētas jauniešu un sieviešu tiesības. Iveta ir rokasgrāmatas veselības aprūpes profesionāļiem "Jauniešiem draudzīgi veselības pakalpojumi" līdzautore un projekta vadītāja.

Raidījumā sarunājamies gan par tautasdziesmu, kurās ir tik daudz ir par attiecībām un seksualitāti, mazliet par rokmūziku ar seksapīlu, par Ivetas jaunību, kurā tika apbrīnoti Rīgas skaistie nami un baudīta opera, par simfoniskajiem koncertiem un arī par klavierspēlēšanu.

Uz jautājumu, vai biedrība "Parades zieds", sarunājoties ar jauniešiem, izmanto arī mūziku, Iveta atklāj, ka nē. "Tām ir cits fokuss," viņa saka, taču piebilst: "Aicinu, lai vecāki atrod laiku un zina, kādu mūziku klausās viņu bērni, jo tā ir atslēga uz viņu dvēseli, viņu sirdīm."

Raidījuma noslēgumā mūsu viešņa visiem mūziķiem un par mūzikas norisēm atbildīgajiem novēl lūk, ko: "Mūziķiem, īpaši tiem, kuri ir atbildīgi par mūzikas dzīvi Latvijā, es novēlētu to, lai mēs katram bērnam iemācītu spēlēt kādu mūzikas instrumentu, lai katram bērnam iemācītu kolektīvo muzicēšanu korī vai orķestrī, jo

katrā stundā, ko bērns pavada mūzikā, mēs viņu atraujam no sociālajiem tīkliem, kas ir viena no sarežģītākajām šodienas sērgām, kas bērniem apgrūtina saprast pasauli. Mūzikā var sevi bagātināt."

Ikdienas darbs Ivetai Ķellei ir sarežģīts. Tēmas, ko risina "Papardes zieds", nav komfortablas: "Šodien mēs esam gatavi runāt par vardarbību, esam gatavi runāt par seksuālo uzmākšanos, bet mēs joprojām neesam gatavi saprast – lai novērstu vardarbību, katram [vispirms] ir jāizprot pašam sevi. Caur šādu izpratni mēs varam novērst seksuālo vardarbību."

Ivetas Ķelles mūzikas izvēle:

Latviešu tautas dziesma "Kur tu jāsi, smuks puisīti, miglainā vakarā?"

Meat Loaf – "You took the Words Right Out Of My Mouth" (the Summer Night)

Gija Kančelli – Amao Omi ("Bezjēdzīgais karš") un fragmenti no S. Aļeksijevičas grāmatas "Cinka zēni" / Rīgas Doma kora skolas izpildījums 2022. gada koncertā Torņakalna baznīcā

Jēkabs Jančevskis – "Koki"

Džuzepe Verdi – karaļa Filipa ārija "Elle ne mai’me pas" no operas "Dons Karloss" ceturtā cēliena

Johans Sebastiāns Bahs – Koncerts 4 klavierēm reminorā, BWV 1065

Ludvigs van Bēthovens – Septītās simfonijas otrā daļa / Bavārijas Radio simfoniskais orķestris Marisa Jansona vadībā

Ludvigs van Bēthovens – 17. sonātes trešā daļa

Gustavs Mālers – Piektās simfonijas ceturtā daļa / Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris Tarmo Peltokoski vadībā