Raidījumā "Mana mūzika" šoreiz tiekamies ar frizētavas-lasītavas-galerijas "Melnais knābis" saimnieku – matu meistaru Vladislavu Saveļjevu. Skan mūzika un stāsti no Berlīnes līdz Indijai, no viduslaikiem līdz šodienai...

"Šeit nav citās Rīgas frizētavās atrodamā žurnālu galdiņa ar "Privāto dzīvi" un populārāko radio dziesmu topus arī nesanāks noklausīties.

"Melnā knābja" grāmatplauktā ir ārzemju un vietējā daiļliteratūra, mākslas albumi, enciklopēdiju sējumi. Lielāko daļu no grāmatām ciemiņi drīkst ņemt līdzi lasīšanai, vietā atstājot citu. Vērtīgākās gan atļauts lietot tikai uz vietas," - tā par Vladislava nu jau vairāk kā pirms desmit gadiem izveidoto frizētavu rakstīts Arhitektūras platformā a4d.lv...

Vlads ir biežs viesis gan Rīgas laikmetīgā teātra pasākumos, gan mākslas galerijās. "Cenšos iedvesmoties no apkārtējās pasaules notikumiem, un izstādes vai izrādes var iedvesmot uz ilgāku laiku," stāsta matu meistars, kuru beidzamajā laikā visvairāk iedvesmojusi Aijas Zariņas darbu izstāde, bet mūzikas jomā - festivālos "Skaņu mežs" un "Zemlika" piedzīvotais.

Raidījumam "Mana mūzika" izvēlētajā mūzikas sarakstā netrūkst visdažādāko noskaņu mūzikas - te ir arī tā, kuru mēdz dēvēt par tumšu.

"No tumsas var iziet pretī gaismai," ir pārliecināts Vlads. "Tumsa manā izpratnē ir ļoti pozitīva - no tās nebaidos, un jau kādu laiku esmu sapratis, ka no tumsas dzimst gaisma.

Tumsa man nozīmē pozitīvo telpu. Jo lielāka tumsa, jo vairāk iespēju satikt gaismu. Tāpēc arī nebaidos no tā saucamās tumšās mūzikas."
 

Vladislava Saveļjeva mūzikas izvēle:

1. Bohren & Der Club of Gore – Im Rauch

2. Robert de Visee – Passacaille en re mineur no albuma Rolf Lislevand – La Mascarade – Music for solo baroque guitar and theorba (2016)

3. Johann Sebastian Bach – Concerto en sol mineur, BWV 975: II. Largo no albuma Concertos italiens - Alexandre Tharaud joue Bach (2005)

4. Gyorgy Ligeti – Continuum no albuma Justin Taylor – Continuum (2018)

5. David Chalmin – Sept particules: Particule Nr. 1 (David Chalmin, Le Consort, Sylvian Sartre, Johanne Maitre)

6. Nico Muhly, Teitur – Cofee Expert no albuma Nico Muhly & Teitur – Confessions (2016)

7. Francis Poulenc – Melancolie, PF 105, Alexandre Tharaud

8. Sam Amidon – As I Roved Out, no albuma Bright Sunny South (2013)