Raidījuma viesis - arhitekts un arhitektūras doktorsJānis Lejnieks, kura vadītais veidotais žurnāls "Latvijas Architektūra" nupat saņēmis arī Ministru kabineta Atzinības rakstu.

Vai Radio māja arhitekta vērtējumā ir piepildīta ar vajadzīgo saturu un saturs atbilst formai?

Absolūti! Līdzīgi kā arhitekti aizstāv Centrālkomitejas ēku no nojaukšanas, sabiedrībai vajadzētu arī aizstāvē Radio ēku no centieniem iemitināt šeit birojus vai viesnību. Protams, tā celta kā bankas ēka, bet jau vairākas paaudzes to pazīst kā Radiomāju. Ļoti augsta kvalitāte ir lielajai ierakstu studijai, būtiska ir sasniedzamība. Ļoti daudzi kultūras cilvēki ir varējuši šeit uzstāties, ir ērtāk atnākt uz Vecrīgu, nevis braukt kaut kur. Domāju, ka Radio māja ar Doma laukumu saskan simtprocentīgi. Tas ir tāds iekārojams privatizācijas objekts, bet ne vienmēr biznesa intereses ir augstākās.

Kuri ir tie krustpunkti, tās taisnās paralēles, kur mūzika un arhitektūra, jūsuprāt, iet kopā?

Ērģeļmūziku man grūti iedomāties citur kā baznīcā. To pacēlumu var dabūt tikai ar attiecīgā vidē. Tas pats arī ir ar koncertzāles jautājumu. Var jau teikt, ka ļoti mazs procents cilvēku, kas regulāri apmeklē koncertus, bet ir vajadzīgas sabiedrībai tādas ēkas, kas pacilā, kur var skanēt mūzika.

Raidījumā skan:
* Maiks Oldfīlds Tubular Bells  '73
* Imants Kalniņš "Dūdieviņš" (Vizmas Belševicas dzeja) - Nora Bumbiere ' 71
* Ludvigs van Bēthovens "Mēnesnīcas sonāte" (14. sonāte dodiēz minorā), 1. daļas fragments - Marija Žoau Pireša '01
* Pols Džeimss, Kejs Svifts Can't We Be Friends - Ella Ficdžeralda un Lūiss Āmstrongs '56
* Volfgangs Amadejs Mocarts 40. simfonija solminorā, 1. daļas fragments - "Angļu baroka solisti", diriģents Džons Eliots Gādiners  '89
* Uldis Stabulnieks "Marijas iela" (Aleksandra Čaka dzeja) - U. Stabulnieks '01
* Lenards Koens First We Take Manhattan '88
* Glens Millers Moonlight Serenade Glenn Miller & His Orchestra '39.