Gleznotājs Kaspars Zariņš uz sarunu aicinājis mākslinieces-tēlnieces Olgu Šilovu un Brigitu Zelču- Aispuri, kuru tēlniecības objekti ar sievišķīgu enerģiju rotā Rīgu. Tiek runāts par mākslu, kas iezīmē citu skatu uz dzīvi un garīguma materializāciju, par bezgalīgu rakursu daudzumu skulptūrās un mijiedarbību ar skatītāju.

Raidījumā izskan arī mākslinieču atšķirīgie uzskati Uzvaras pieminekļa kontekstā.

Brigita Zelča-Aispure (1986) ir tēlniece, kuras poētikā savijas dabas un kultūras sasniegumi un kļūmes, atsevišķu parādību apoloģija un to daudzpusības izcēlums. Ieguvusi bakalaura grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Stikla nodaļā (2010) un maģistra grādu vizuālajā komunikācijā (2012). Zināma ar savām lielformāta publiskajām skulptūrām – “Villendorfas Venera 21. gs.” (2010) pie Latvijas Mākslas akadēmijas galvenās ieejas, “Klusā daba” (2014, kopā ar Sandi Aispuru) Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā, “Mala” (2015) Viesturdārzā, u.c. 

Olga Šilova (1966)  piesaista ar savu cilvēciskumu un vienkāršību, smalku nu jūtīgu virsmu, kas līdzinās elpojošai ādai, jo ievērojama daļa enerģijas veidošanas vai kalšanas procesā tiek atdota virsmas apstrādei. Varbūt tieši tāpēc, viņas darbi prasās vidē - ārtelpā, interjerā, lai to klātbūtne piešķirtu telpai gan emocionālo siltumu, gan sava veida stāju, kļūstot par telpas kamertoni. Beigusi Latvijas mākslas akadēmijas tēlniecības nodaļu (Humanitāro zinātņu maģistra grāds vizuāli plastiskajā mākslā, 1991).Apgūta Daugavpils Universitātes profesionālās pilnveides programma Inovācijas augstākās izglītības sistēmā(2003). "Rīgas torņu skaitītājs " (2006/2007) no Swedbank mūsdienu mākslas kolekcijas ir atpazīstamākā Olgas Šilovas skulptūra Rīgas pilsēttelpā. Jaunākie O.Šilovas darbi publiskajā telpā: vides objekts Stāvēju dziedāju augstajā kalnā, Mellužu parks ( 2021), piemiņas bareljefs  Brāļi Imants un Gido Kokari,  Mežaparka estrādes Dziesmu un Deju svētku ekspozīcijas telpa ( 2021), vides objekts Aspazija kāpās, Dubulti ( 2020), pilsētvides skulptūra Šūpoles, Rīga ( 2020) u.c.