Sezonas pirmajā raidījumā - saruna par performancēm. Mākslas zinātniece, mākslas stacijas "Dubulti" vadītāja Inga Šteimane studijā aicinājusi jaunās mākslinieces, per Sabīni Moori un Anci Vilnīti.

Sabīne Moore (skatuves vārds Waterflower) ir multidisciplināra māksliniece, kura zīmē, glezno, fotografē, filmē, animē un dzied : „Ar mūziku vēlos izaicināt klausītāju sajusties neērti. Man ļoti patīk, gan reizēm tas vizuālais ir skaists, reizēm baiss, arī skaņa – reizēm skaista, reizēm nesaprotama.

Ance Vilnīte ir māksliniece, kas plašāku uzmanību izpelnījas ar fotogrāfijām, tēlniecības objektiem un performancēm izstāžu zālē "Arsenāls"skatāmajā Latvijas Mākslas akadēmijas simtgades izstādē Academia un performanci "Augšāmcelšanās, 1. daļa": „Studējot tēlniecības katedrā, ļoti aizrautīgi gleznoju, ir arī darbi foto un video, līdz ar to katram darbam ir sava valoda. Performance arī ir valoda. Ir stāsti un notikumi, kurus nevaru parādīt skulptūrā. Performance ir kā tāds meta stāvklis, un nevari zināt, kas no tā sanāks, bet tas ir visaizraujošākais.”