Eiroradio Ziemassvētku dienas ietvaros tiešraidē no Latvijas Radio 1. studijas
"Klasika" piedāvā apvienības "Džezbaroks" koncertprogrammu "Džezbaroks ziemā"...

Pērn dibinātajā "Džezbarokā" apvienojušies četri brīnišķīgi mūzikas profesionāļi: dziedātājs Jānis Strazdiņš (bass), baroka vijolniece Lāsma Meldere-Šestakova, kontrabasists Jānis Rubiks un ērģelnieks Aigars Reinis. Viņu sniegumā jaunos ritmos un improvizācijās izskan Antonio Vivaldi koncerts "Ziema" no cikla "Gadalaiki", Henrija Pērsela un Džona Eklesa mūzika, Jāņa Rubika pārdomu pilnais darbs Grace, kā arī tradicionālās Ziemassvētku melodijas. Koncertu vada "Klasikas" galvenā redaktore Inga Saksone

Kas kopīgs džezam un barokam? Improvizācija! Tieši tā arī radies šis četru personību aizsāktais savdabīgais muzikālais eksperiments ar divu dažādu laikmetu mūzikas žanru sapludināšanu harmoniskā un aizraujošā koncertceļojumā.

Jānis Strazdiņš, kura pārziņā koncertā būs arī kahons, bijis grupu Cosmos, "Vintāža" un The Real Group dalībnieks,  bet kopš 2020. gada pievienojies ansamblim  Latvian Voices. Par apvienības "Džezbaroks" dzimšanu un šo koncertprogrammu viņš saka tā: "Šobrīd mums apkārt ir cilvēki, kuri jūtas lieliski, izpildot un klausoties baroka mūziku. Pieļauju, ka baroka laikā ļaudis labprātāk būtu klausījušies džezu, tikai tas vēl nebija radies. Mēs šajā projektā liekam kopā četras dažādas uztveres un gaumes, un tad nu skatāmies un klausāmies, kas sanāks – vairāk baroks, vairāk džezs, vai kaut kas pa vidu."

Baroka vijolniece Lāsma Meldere–Šestakova savulaik bijusi kamerorķestra Kremerata Baltica un Eiropas Savienības baroka orķestra mūziķe, dibinājusi baroka mūzikas ansambli Sansara, organizējusi dažādus senās mūzikas projektus Baltijā, Skandināvijā un Eiropā. "Abi Jāņi programmā ienes džezīgumu, Aigars parasti ir visnosvērtākais, tomēr vienlaikus arī izcili elastīgs ideju realizācijā. Iespējams, Antonio Vivaldi „Ziemas” iekļaušana mūsu programmā ir pārdrošs solis – tomēr prieks, ka idejas virmo!"

Kontrabasists Jānis Rubiks ir viens no šobrīd redzamākajiem džeza mūziķiem Latvijā, strādājis Latvijas Radio bigbendā, piedalījies dziedātājas Artas Jēkabsones un Beātes Zviedres koncertprogrammās, ir Equanimity Trio mūziķis. "Vienmēr esmu jutis sava veida radniecību gan ar džeza mūziku, gan akadēmisko mūziku, īpaši baroku. Savulaik esmu skolojies abās šajās pasaulēs, tāpēc savā prātā tās nenošķiru. Tieši to krustpunktu brīžos veidojas īsta maģija."

Aigars Reinis kopš 2019. gada ir Rīgas Doma mūzikas direktors un katedrāles ērģelnieks. Ilgu laiku bijis Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes ev. lut. baznīcas ērģelnieks, Latvijas Radio kora un Rīgas kamerkora Ave Sol mākslinieks, vokālās grupas Schola cantorum Riga dziedātājs. Lielās mūzikas balvas 2019 laureāts kategorijā "Par izcilu darbu ansamblī". "Apvienībā "Džezbaroks" satikušies brīnišķīgi mūziķi, kas uz baroka mūziku gatavi paraudzīties ar citādu skatu. Katrs no mums kā personība dalās ar savām idejām, pretī saņemot brīvas saspēles baudu. Nepiespiesti, radoši un pārsteidzoši!"

Kopumā Eiroradio Ziemassvētku dienā "Klasikā" no pulksten 11.00 līdz 21.00 izskanēs 10 tiešraides: no Monreālas (Kanāda), Leidas (Spānija), Prāgas (Čehija), Kopenhāgenas (Dānija), Helsinkiem (Somija), Rīgas (Latvija), Vīnes (Austrija), Zārbrikenes (Vācija), Gēteborgas (Zviedrija) un Utrehtas (Amsterdama).