Pavlīna Kourkova. "Ziedu dvēsele"

"Zeme smaida ar ziediem" – tā teicis dzejnieks, esejists un filozofs Ralfs Voldo Emersons. Savukārt māksliniece Pavlīna Kourkova grāmatas "Ziedu dvēsele" raksta: "Es veltu šo grāmatu visiem, kuriem ziedi ir tikpat mīļi kā man, un arī tiem, kas vēl tikai iepazīst ziedu skaistumu un burvību. Ļoti ceru, ka gūsiet no tās prieku, līdzvērtīgu baudījumam, ko man dāvājusi ziedu pasaule." Plašāk par šo grāmatu stāsta tulkotāja un izdevēja Renāte Punka.

Maikls Spicers. "Homo musicus. Dzīvības vēsture uz Zemes"

Homo musicus aizved mūs aizraujošā ceļojumā cauri gadsimtiem, lai izpētītu mūzikas saikni ar sapiensiem. Grāmatas autors Maikls Spicers smēlies ierosmi ļoti dažādās jomās, lai radītu iespējami plaša mēroga ainavu, aplūkojot cilvēka attiecības ar mūziku trijās dažādās laika skalās: cilvēka mūža ietvarā, pasaules vēstures kontekstā, kā arī saskaņā ar evolūcijas teorijām. Šodien mūsu dzīve ir pārpilna ar mūziku. Tomēr mūsu izcelsmes stāstā mūzika nepelnīti palikusi ēnā. Par šo aizraujošo pētījumu sarunājamies ar tulkotāju un izdevēju Intu Geili-Sīpolnieci

Donalds Kajoks. "Ezers un citas to pavadošās personas"

Sērijā "Jaunā klasika" Latvijas Rakstnieku savienība laidusi klajā lietuviešu rakstnieka Donalda Kajoka romānu "Ezers un citas to pavadošās personas". Autors par šo savu 2012. gada romānu gadu vēlāk saņēma Baltijas Asamblejas balvu literatūrā kā arī virkni prēmiju pašā Lietuvā, savukārt darbu no lietuviešu valodas tulkojusi Dace Meiere un saņēma šī gada LALIGABAS balvu par tulkojumu. Ar Daci Meieri tad arī tiekamies "Grāmatu stāstos".