Andra Manfelde. "Vilcēni"

Andra Manfelde romānu "Vilcēni" raksturojusi kā “poētiski blīvu, brīvu, aizrautīgu tekstu, kurš stāstīs par saknēm, piedošanu, nodevību, tekstu, kurš pats ir kā vilciens, kuru uzreiz nevar apturēt. "Vilcēnos" ir nedaudz no "Adatas" — tas, kas neietilpa autobiogrāfiskajā romānā jeb ko tolaik, rakstot pirms gadiem piecpadsmit, autore vēl nemācēja aprakstīt." "Grāmatu stāstos" uzklausīsim pašu Andru Manfeldi.

Rēli Reinausa. "Marks, maģija un vilkate Vilma"

Rēli Reinausa (1977) ir igauņu autore, kura raksta grāmatas bērniem un jauniešiem. Studējusi teoloģiju un folkloru, strādājusi par pasniedzēju Tartu Universitātē un par pētnieci Igaunijas Literatūras muzejā. Sarakstījusi teju 30 grāmatu, viņai lieliski padodas savērpt gan stāstus par bērnu dzīvi un ikdienas problēmām, gan detektīvsižetus un arī fantāzijas žanra darbus.Būdama folkloristikas speciāliste, Rēli Reinausa prasmīgi rada ticamu pārdabisko pasauli. Grāmatā veiksmīgi, bez didaktikas risināta atšķirīgu cilvēku pieņemšanas tēma. Raidījumā - saruna ar Rēli Reinausu un Maimu Grīnbergu.

Beatrise Reidzāne. Latviešu tautasdziesmu semantika. Vilka tēls "Latvju dainās"

Beatrises Reidzānes monogrāfija balstās virknē jau kopš 20. gs. deviņdesmitajiem gadiem viņas veiktu fundamentālu latviešu folkloras semantikas pētījumu, kas augstu novērtēti folkloras pētnieku un interesentu vidē. Monogrāfija ir nozīmīga ar latviešu folkloristikai novatoru semantikas kā kompleksas pētnieciskas sistēmas pielietojumu, kas balstās uz tautasdziesmas vārda semantikas kopsakarībām ar tautasdziesmas tekstu un tipu. "Grāmatu stāstos" tiksimies ar Beatrisi Reidzāni un Baibu Krogzemi-Mosgordu.