„Nameja gredzena kods” ir trešā Apgāda Zvaigzne ABC un studijas „Platforma filma” kopīgi sagatavotā grāmata. Līdzīgi iepriekš izdotajām „Rīgas sargi. Laika stāsti” un „Sapņu komanda 1935. Laika stāsti”, lasītājs grāmatā atradīs mākslas filmas „Nameja gredzens” scenāriju, ko izstrādājuši Aigars Grauba un Makss Kiningss, kā arī žurnālistes Ilzes Zvejas sagatavoto 12. un 13. gadsimta autentiskās vēstures apskatu.

Raidījumā - saruna ar apgāda "Zvaigzne ABC" vēstures projektu vadītāju Valdi Klišānu un žurnālisti Ilzi Zveju.Apgāda "Neputns" bilingvālajā dzejas "Samta sērijā" nācis klajā jauns izdevums – krievu dzejnieka Mihaila Kuzmina (1872–1936) dzejas krājums "Tīkli / Сети" Eināra Pelša un Kārļa Vērdiņa atdzejojumā.

"Neputna" bilingvālā dzejas Samta sērija aizsākta 2004. gadā. Tajā iepriekš izdotas Angelusa Silēziusa, Rainera Marija Rilkes, Viljama Šekspīra, Josifa Brodska, Volta Vitmena, Žaka Prevēra, Jāņa Rokpeļņa, Viljama Batlera Jeitsa, Nikolaja Gumiļova, Huana Ramona Himenesa, E. E. Kamingsa, Semjona Haņina un Emīlijas Dikinsones dzejas izlases. "Tīkli" (1908) ir Kuzmina debijas krājums, kas padarīja viņu par vienu no tālaika modernās literārās vides centrālajām figūrām un nodrošināja viņam paliekošu vietu krievu Sudraba laikmeta literatūras panteonā. Šis ir arī pirmais Mihaila Kuzmina krājums, kas izdots latviski. Lielāko daļu no tā gandrīz 100 dzejoļiem atdzejojis Einārs Pelšs, bet tajā iekļauti arī vairāki Kārļa Vērdiņa atdzejojumi. Grāmatu papildina dzejnieka un literatūrzinātnieka Dmitrija Kuzmina priekšvārds.