Laura Vinogradova. "Vārnas"

Pie lasītājiem nonākusi Eiropas Savienības balvas literatūrā laureātes Lauras Vinogradovas jaunais darbs "Vārnas" – emocionāli piesātināts, skarbi patiess garstāsts, kura centrā ir bērnunama audzēknes Sannas un viņas meitas Lias likteņi. Cik stereotipiska ir mūsu attieksme pret notiekošo? Tas nav vienīgais jautājums, ko uzdod autore. Ar viņu plašākā sarunā tiksimies "Grāmatu stāstos".

"Dzejas detektīvs". Kriminālspēle prozā un dzejā

Autoru grupa "Tekstūra" literatūras mīļus iepazīstina ar novatorisku mākslas darbu – "Dzejas detektīviem". Lai gan detektīvžanrs gan Latvijā, gan pasaulē ir daudzkārt iedzīvināts, līdz šim detektīvstāsti ir visai reti parādījušies dzejā. Visnotaļ likumsakarīgi, ka agrāk vai vēlāk rodas kopdarbi. Savukārt šādas idejas nereti atnāk nejauši, kā tas notika ar šo asociatīvi ironisko, vienlaikus smeldzīgo un literārās dzīves atkailinošo tekstu “Dzejas detektīvi”, kuru radījuši 13 autori (prozaiķe un 12 dzejnieki). Ir pat zināms kopdarba aizmetņa datums, proti, tā sākotne meklējama 2022. 

Raidījumā uz sarunu aicinām gan grāmatas sastādītāju Sandru Ratnieci, gan redaktori Gundegu Blumbergu, gan kriminālromānu rakstnieci Rolandu Bulu.