Sestdien, 18. janvārī, tiešraidē no „Arēnas Rīga" gan „Latvijas Radio 3 – Klasika", gan Latvijas Radio 1. programmas ēterā izskanēja Eiropas kultūras galvaspilsētas gadam veltīts koncerts "Rīga dimd!" ar izcilāko pašmāju akadēmiskās, tautas un popmūzikas mākslinieku piedalīšanos.

Koncertā uzstājās VAK "Latvija", Latvijas Radio koris, jauniešu kori "Kamēr" un "Balsis", Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, kā arī starptautiski atzīti solisti: Aleksandrs Antoņenko, Egils Siliņš, Ilona Bagele, Elīna Šimkus, Intars Busulis. Koncertā piedalījās arī Raimonds Pauls, grupas „Instrumenti" un „Auļi", diriģenti Māris Sirmais, Valdis Butāns, Jānis Liepiņš un Mārtiņš Ozoliņš.

Programmā bija Riharda Vāgnera, Pētera Čaikovska, Džuzepes Verdi, Džakomo Pučīni, Emīla Dārziņa, Marģera Zariņa, Imanta Kalniņa, Raimonda Paula, Artūra Maskata, Ērika Ešenvalda un Jāņa Lūsēna mūzika. Koncertu vadīja aktieri Gundars Āboliņš un Baiba Broka.

Koncertu veidojis režisors Andrejs Žagars, scenogrāfs Reinis Suhanovs, videomāksliniece Katrīna Neiburga un tekstu autore Nora Ikstena. Savukārt koncerta muzikālās programmas izvēle uzticēta LR3 „Klasika" direktorei muzikoloģei Gundai Vaivodei un komponistam Arturam Maskatam.

„Ar mūzikas un dzejas palīdzību radām svētkus Rīgas iedzimtajiem un viesiem, visai pasaulei parādot, ka neesam mazi, sakumpušām mugurām, ka labi jūtamies ar savām vērtībām, protam atrast pērles un priecāties par savu pilsētu. Izejam cauri Rīgas vēsturiskajiem posmiem. Sākam ar tautasdziesmām. Parādām, kā senā Rīga pārtop laikmetīgā pilsētā, kura savā klēpī izauklējusi daudzus pasaulslavenus cilvēkus: Rihardu Vāgneru, Sergeju Eizenšteinu, Mihailu Barišņikovu, Mihailu Tālu, mūsu slavenos operdziedātājus, Alvi Hermani... Apliecinām, ka Rīga allaž bijusi arī dzejnieku pilsēta – sākot ar Raini un beidzot ar Vācieti. Koncertu, protams, vada divi rīdzinieki – Baiba Broka un Gundars Āboliņš no Jaunā Rīgas teātra, ar ko lepojamies plašajā pasaulē," koncerta koncepciju skaidro tā scenārija autore Nora Ikstena. Viņa uzsver: gods tiek parādīts arī vācbaltu, ebreju un krievu kultūrai, uzsverot, ka Rīga nav vis lokāla, noslēgta pilsēta, bet gan Eiropas kultūras metropole.

„Koncerts ir kā mundra pote mūsu pašapziņai, jo svarīgākā loma šajā vakarā tiek atvēlēta latviešu mūzikai, kuru turklāt atskaņo arī labākie latviešu mūziķi – visu paaudžu elki. Kaut arī 2014. gadā ieceļojam ar Vāgnera, Verdi un Vītola muzikālo bagāžu, programmā iekļauts arī Imants Kalniņš, Ēriks Ešenvalds, Raimonds Pauls, Arturs Maskats, Uldis Stabulnieks. Noteicošais kritērijs programmas izvēlē bija kvalitāte, lai koncerts patiktu gan profesionālās mūzikas sapratējiem, gan vienkāršiem rīdziniekiem," ir pārliecināta Gunda Vaivode.