2. jūnijā Rīgas Latviešu biedrības namā notika Latvijas koklētāju ansambļu konkurss, kurā par Lielo balvu sacentās 19 koklētāju ansambļi vairākās grūtības pakāpēs (A, B, C un S). Ansambļu sniegumu vērtēja Valdis Butāns, Aldis Liepiņš, Aiste Bružaite (Aistė Bružaitė, Lietuva), Ilze Žvarte un Linda Kūla. Raidījumā tiekamies ar žūrijas pārstāvi Ilzi Žvarti.

Dziesmusvētku Lielo balvu kā labākais koklētāju ansamblis ieguvis koncertorganizācijas AVE SOL koklētāju ansamblis CANTATA. Raidījumā meitenes dalās sajūtās tūlīt pēc uzstāšanās.

Klausītāju vidū bija arī grupas Latvian Voices dziedātāja, komponiste un kordiriģente Laura Jēkabsone, kura koklētāju konkursu klausīties ieradusies, lai meklētu iedvesmu kompozīcijām. Laura ir patīkami pārsteigta par ansambļu snieguma augsto līmeni, kā arī priecājas dzirdēt, ka koklētāji spēlē gan pašu radītas kompozīcijas, gan arī daudzveidīgus aranžējumus un klasikas skaņdarbu pārlikumus koklēm.

Vēl 2. jūnijā Lielajā ģildē notika Latvijas pūtēju orķestru konkurss, kurā sacentās 25 labākie pūtēju orķestri no visas Latvijas. Orķestru sniegumu vērtēja starptautiska žūrija, kuras sastāvā bija Guntis Kumačevs, Andris Vecumnieks, Timo Kotilainens (Timo Kotilainen, Somija), Daiņus Pavilonis (Dainius Pavilionis, Lietuva), Andreja Šolara (Andreja Šolar, Slovēnija). Kolektīvi sacentās trīs grūtības pakāpēs.

Raidījumā žūrijas pārstāvis Guntis Kumačevs stāsta par to, kā notiek žūrijas darbs, bet Andris Vecumnieks uzteic trešās grupas orķestrus. Turklāt piektās grupas orķestri kvalitātes ziņā un repertuāra izvēlē varot konkurēt pat ar Orķestri "Rīga". A. Vecumnieks arī pamanījis, ka dažos orķestros mūziķu profesionālā varēšana ir krietni augstāka par diriģentu zināšanām.

Tiekamies arī ar mūziķiem no Latvijas Universitātes pūtēju orķestra un jauniešu pūtēju orķestra "Auseklītis".

Visi Lielās balvas ieguvēji līdz ar naudas un sponsoru balvām šogad saņem arī īpaši izgatavotu karoga naglu un sudrabā izstrādātu piemiņas velti, ko tandēmā ar Mārtiņu Mikānu veidojusi māksliniece Evija Dāboliņa, kura stāsta, kā šī balva tapusi.

Koklētāju konkursa rezultāti šeit.

Pūtēju orķestra konkursa rezultāti šeit.