Bija 1968. gads, kad toreiz vēl jaunais Latvijas Valsts Konservatorijas diriģēšanas fakultātes students Jānis Zirnis tika aizvests uz Rīgas manufaktūras klubu "Zasulauks" un "stādīts priekšā" sieviešu korim "Ausma"...

No tā brīža aizritējuši apaļi 50 gadi, kuru laikā  no vienkārša fabrikas kora tas izaudzis par Latvijā un pasaulē jau sen pazīstamu un atzītu kolektīvu, bet diriģents jau vairākkārt ar vislielāko balsu skaitu ievēlēts Dziesmu svētku virsdiriģenta amatā. Šogad uz svētku skatēm tiek gatavoti trīs jauktie kori no Ogres, Dobeles un Auces, kā arī sieviešu koris "Ausma" no Rīgas. Pirms dažām dienām Inta Pīrāga devās uz mēģinājumu, lai uzzinātu, kā notiek gatavošanās zelta jubilejai...

Saruna arī ar dziedātājām: divas no tām lepojas ar varenu stāžu korī - kā Dzintra Vīcupe, kura dzied otro soprānu un pilda arī koncertmeistares pienākumus, tāpat arī Iveta Šibase no pirmajiem soprāniem. Sarunai pievienojās arī Agnese, kura dzied nesen un ienākusi korī kā Jāņa Zirņa audzēkne.

Sieviešu kora "Ausma" un Jāņa Zirņa sadarbības 50. jubileja tiks svinēta 4. martā plkst. 15.00 ar koncertu Mazajā ģildē, kur piedalīsies arī visi trīs Jāņa vadīties jauktie kori.

---

Ir sākusies pieteikšanās  uz Dziesmu un deju svētku tautastērpu skati, kurā var piedalīties gan valkātājs un darinātājs, gan fiziska un juridiska persona. Interesenti var izvēlēties kādu no septiņām kategorijām, ar kurām var iepazīties Latvijas Nacionālajā kultūras centrā  un iesniegt pieteikuma anketu līdz 30. aprīlim uz e-pasta adresi tautasterpuskate@lnkc.gov.lv. Pirmās kārtas rezultāti tiks paziņoti 7. maijā, otrās - 25. maijā, bet labākie tērpu īpašnieki tiks aicināti uz noslēguma pasākumu - latviešu tautastērpu parādi un apbalvošanas ceremoniju 5. jūlijā, koncertzālē Palladium.

Ar dziedātāju Elzu Meieri no Rīgas Ekonomikas augstskolas jauktā kora, kura lepojas ar savu Austrumlatvijas tautastērpu, piedāvājam sarunu, lai uzzinātu, kā viņa savā īpašumā ieguvusi Kusas brunčus un Cesvaines jaku.

---

Raidījuma noslēgumā vēl stāsts par latviešu tautasdziesmu Selgas Mences apdarē "Gara, gara šī naksniņa" un atgādinājums, ka 3. martā sāksies biļešu pārdošana uz Dziesmu un deju svētku koncertiem "Biļešu Paradīzes" kasēs visā Latvijā, kā arī internetā.