12. aprīlī Valmieras Drāmas teātrī pirmizrādi piedzīvojusi izrāde "Kalendārs mani sauc". Klusās Sestdienas rītā "Klasikā" skan Artūra Čukura saruna ar izrādes režisoru Mārtiņu Eihi un Oskara lomas atveidotāju Meinardu Liepiņu.

Oskars zina no galvas kalendāru un katru dienu iet staigāties, jo tas viņam nāk par labu. Oskaram ir mamma, mīlestība un draugi, un par to visu viņš raksta savā dienasgrāmatā. Oskars objektīvo zināšanu trūkumu aizstāj ar subjektīvu skatījumu – tā saka mācītājs Arvīds. Oskars patīk bērniem un dulliem pensionāriem. Oskars nepieder īstenībai. Oskaram nepatīk runāt. Oskars ir izlēmis uztaisīt izrādi ar saviem draugiem par skumjām, kas piemeklē cilvēkus, kad prieks ir izrādījies vienkārši tukša tehnika. Taču, lai uztaisītu labu teātra izrādi, Oskaram ir jāsaņem drosme un visiem jāpastāsta par sevi. Tur tas suns aprakts.

"Svarīgāk par visu pasaulē man ir staigāt, kur acis rāda. Mīlot dabu, dzīvniekus un gaisu. Es gribu būt labs dēls savai mātei un labs draugs saviem draugiem. Vēl es gribu būt vienkāršs garāmgājējs," - tā par sevi galu galā stāsta Oskars.

"Godīgums. Viņa totālais godīgums, kas kaut kādos brīžos robežojas ar muļķību vai naivumu. Bet, manuprāt, tas ir daudz vērtīgāks nekā liekulība un izlikšanās," – tā intervijā Oskara tēla būtību skaidro režisors Mārtiņš Eihe.

Andra Kalnozola spožā un dzīvi apliecinošā debijas romāna "Kalendārs mani sauc" galvenais raksturs Oskars, iespējams, nekad neticētu, ka par viņu reiz taps teātra izrāde. Un tomēr viņš ir tieši tāds varonis, kāds šodien visiem nepieciešams – ar baltu dvēseli, oriģinālu skatījumu uz lietu kārtību un gaišu sirdi.

Izrādes režisors ir Mārtiņš Eihe, dramatizējuma autore – Rasa Bugavičute-Pēce, scenogrāfe un kostīmu māksliniece – Pamela Butānem gaismu mākslinieks – Gatis Priednieks-Melnacis, mūzikas autors – Emīls Zilberts, kustību režisors – Aigars Apinis, lomās - Meinards Liepiņš, Aigars Apinis, Anna Nele Āboliņa, Regīna Devīte, Mārtiņš Liepa, Mārtiņš Meiers, Inese Ramute, Diāna Krista Stafecka, Kārlis Dzintars Zahovskis.