Veram vaļā Parīzes orķestra un diriģenta Klausa Mekeles ieskaņoto Igora Stravinska mūzikas albumu "Svētpavasaris", ko nesen klajā laidusi mūzikas izdevniecība Decca.

Svētdien, 16. aprīlī, pulksten 14.05 šo albumu raidījumā "Orfeja auss" vērtēs raidījuma vadītājs, klarnetists Egīls Šēfers un viņa viesis – diriģents un obojists Normunds Šnē.

Klauss Mekele kopš 2021. gada ir Parīzes orķestra mākslinieciskais vadītājs, un šis ir viņu pirmais kopīgais ieraksts. Albumam diriģents izvēlējies divus Igora Stravinska baletus, kas savulaik tapuši Sergeja Djagiļeva Ballets Russes trupai. Un iecerēts, ka nākamgad kā turpinājums taps vēl viens albums ar Stravinska "Petrušku", kā arī Kloda Debisī "Spēlēm" un "Fauna diendusu".

Par jauno albumu Klauss Mekele saka: "Man šie divi darbi nozīmē noslēgumu un jaunu sākumu. "Ugunsputns" ir kā pēdējais apliecinājums vēlīnā romantisma orķestra ekspresijai, kur harmoniskā valoda un instrumentācija sniedzas pāri mūsu iztēles robežām. "Svētpavasaris" paver pavisam jaunu pasauli. Krāsas un skaņas, ko rada orķestris, ir pavisam atšķirīgas no visa iepriekš dzirdētā. Šo darbu atskaņojot, ļoti dziļi izjūtam rituāla aspektu."