2. februāra vakarā "Klasikas" vilnī – Notikums! Reiz (pirms gadiem 10+) zem laimīgas zvaigznes dzimušais trio ar naksnīgo nosaukumu NYX - flautiste Anete Toča, vijolniece Tatjana Ostrovska un pianiste Ieva Sarja, šais gados ne vien spodrinot skaņas mirdzumu un apburot ar sievišķīgo šarmu, bet arī radoši un mērķtiecīgi darbojoties un sadarbojoties ar komponistiem, nu var tikties ar klausītājiem sava debijas albuma „10 veltījumi” (10 Dedications, NYX Trio, PRIMA Classic, 2023) atvēršanas svētkos.

Mūziķēm, vienai otru papildinot, šķiļas atmiņu stāsti, tiek citēti arī šajā latviešu mūzikas izlasē iekļauto skaņdarbu autoru dotie ceļavārdi, un katram opusam te ir gan īpaša vēsture, gan vērtība.

Skaists, saturiski ietilpīgs un dāsns Trio NYX dāvinājums sev, klausītājiem, latviešu mūzikai un tās ceļiem pasaulē. Albums jau pamanīts un pat „Mēneša albuma” godā celts Lielbritānijā, raidstacijā FROME FM. Jaunā albuma svētkos ar mūziķēm tikās Maruta Rubeze, bet varat klausīties arī Lienes Jakovļevas sarunu 23.janvārī Klasikas raidījumā „Pārmijas”.

Aigars Raumanis "Slēgtais pagalms"
Jēkabs Nīmanis Divertisments un tango
Agnese Krilova "Ziedlapiņu valsītis"
Marina Vidmonte "Strūklaka Nimfa"
Jānis Lūsēns Arcadia
Rihards Dubra "Ziemas kaislības"
Monta Vērmane "Naktī"
Imants Zemzaris "Mēnesnīca" flautai, vijolei un klavierēm
Aivars Kalējs "Franču kvadroloģija: Meitene linu krāsas zirgā", "Sapnis", "Satikšanās", Tokāta"
Andris Vecumnieks Variācijas NYX vijolei, flautai un klavierēm