17. februārī Nacionālās ierakstu kompānijas SKANI paspārnē klajā nāca pianista Riharda Plešanova pirmais solo tvarts ar laikmetīgo mūziku LES FLEXIBLES ar 20. un 21. gadsimta komponistu opusiem, aptverot spektru no 1944. līdz 2012. gadam. Programma - raiba, latviešu mūzika un ārzemju opusi, bet tomēr ļoti vienota un mērķtiecīgi sakārtota. Pie tam mūziku papildina un noskaņās ievada mūsu dzejnieku vārsmas pašu autoru lasījumā.

Pirms visa albuma izskanēšanas, par tā ideju un saturu stāsta Rihards Plešanovs:

"Pirmais idejas aizmetnis programmai radās 2017. gadā un tieši tādā secībā, kā šī mūzika virknēta albumā. Kad 2020. gadā iestājās pandēmija, līdzīgi kā visi citi nolēmu realizēt ko jaunu savā profesijā, jo koncertēšanas iespējas bija ierobežotas.

Albuma programmā iekļāvu retrospektīvus skaņdarbus, pie kuriem laiku pa laikam atkal atgriežos. Tādēļ arī nosaukums Les Flexibles pauž elastību pret šiem skaņdarbiem un vēlmi tajos atkal atrast ko jaunu."

Līdzās izcilo 20. gadsimta modernisma meistaru darbiem – divām Ģerģa Ligeti etīdēm Fanfares un L'Escalier du diable un Olivjē Mesiāna grandiozā klaviercikla "Divdesmit skatienu uz mazo Jēzu" XV daļai "Mazā Jēzus skūpsts" – albumā iekļauta ievērojamā turku pianista un mūzikas autora Fāzila Saja kompozīcija Black Earth, kuras ierosme gūta dziesminieka un visas Turcijas kultūras simbola Veisēla sacerētajā dziesmā Kara toprak ("Melnzeme").

Latviešu mūziku albumā pārstāv Pētera Vaska "Baltā ainava" no cikla "Gadalaiki", kas veltīta draugam un domubiedram Imantam Zemzarim. Viņa daiļradi diskā reprezentē minimālisma (repetitīvisma) tehnikā radītās "Faktūras". Lindas Leimanes opuss Les Flexibles devis nosaukumu visam albumam, bet radies, improvizējot atskaņojušās klavieres un aizdomājoties par O. Rodēna skulptūru "Elles vārti".

Albumu noslēdz Edgara Raginska klavierdarbs "Mazā elektroniskā mūzika", kas ir enerģijas pilna refleksija par elektroniskās mūzikas žanriem, un Riharda Plešanova "Sēņu rapsodija" – veltījums Džonam Keidžam, kurā savienojas divi klavierskaņu slāņi – parastas un iepriekš ieskaņotas sagatavotas klavieres.

Līdzās mūzikai albumā skan Liānas Langas, Annas Rancānes, Sergeja Timofejeva un Ingas Žoludes dzeja pašu autoru lasījumā.

Albuma Les Flexibles ieraksts veikts 2020. gada vasarā Latgales vēstniecībā "Gors", Rēzeknē, kopā ar skaņu režisoru Gustavu Ērenpreisu.