Pirmo reizi "Klasikā" veram vaļā mūzikas izdevniecības Outhere Music, Fuga Libera paspārnē pērn klajā laisto albumu ORIGINS Sjaellakurā apkopotas Deivida Langa, Henrija Pērsela, Ērika Ešenvalda, Paolas Prestini un Henrija Lovza kompozīcijas sieviešu vokālā ansambļa Sjaella ieskaņojumā.

Sieviešu vokālā vienība Sjaella ("Dvēsele") dibināta Leipcigā 2005. gadā, kad meitenes – kopā vokālā grupa Chickpeas – vēl bija 10 līdz 13 gadu vecumā. Sastapšanās notikusi zem laimīgas zvaigznes, jo nu jau ansamblis ir populārs un vairāku balvu, tostarp Vorda Svingla balvas (Ward Swingle Award), laureāts, arī vairāku albumu īpašnieks, un mūsu rīcībā ir pagājušajā gadā izdotais tvarts ar nosaukumu Origins ("Izcelsme"). Tas ir stāsts par dzīvības, dabas un diennakts ritmiem, apvienojot 16.-17.gadsimta angļu komponistu Henrija Pērsela (Purcell) un Henrija Louza (Lawes) skaņdarbus ar mūsdienu autoru – amerikāņa Deivida Lenga (David Lang, 1957), latviešu komponista Ērika Ešenvalda (1977) un itālietes Paolas Prestini (1975) mūzikas paraugiem.

Kā jau vokālajā mūzikā, nozīme bijusi arī izvēlētajiem tekstiem: Deivids Lengs savai kompozīcijai Evening morning day atradis būtiskus vārdus no Vecās Derības Radīšanas grāmatas, Viljams Šekspīrs ir dzejas autors Henrija Pērsela mūzikā lugai "Feju karaliene", Ēriks Ešenvalds kompozīcijai Stars ("Zvaigznes") izvēlējies amerikānietes Sāras Tīsdeilas (Sarah Teasdale) dzeju, bet Paola Prestini "Mūsu laika triptihā" balstās argentīniešu dzejnieces Alfonsinas Storni paustajā.

Jaunradei ļaujas arī pašas vokālā sešinieka dalībnieces Viola Blache, Marie Fenske, Franziska Eberhardt (soprāni), Marie Charlotte Seidel (mecosoprāns), Felicita Erben, Helene Erben (alti), un albumā ir arī vairākas ansambļa kopīgi radītās (šajā pārraidē neietilpušās) kompozīcijas, tostarp pēdējā vokalīze ar simbolisko "pirmsradīšanas" virsrakstu Vacuum, bet mūsu iepazīšanos noslēdz atgriešanās 17. gadsimtā ar dzejnieka Henrija Hjūza (Henry Hyghes) jautājumu Henrija Louza kompozīcijā "Vai esi redzējis rīta sauli?" ( Have you’er seen the morning sun?).