Pirmo reizi "Klasikā" skan džeza dziedātāju Artas Jēkabsones un Ērika Leithauzera albums Beachfinds (2022) ar Dīna Vilsona (Dean Wilson) dzeju. Pēc nedēļas tas būs pieejamas straumēšanas vietnēs, bet "Klasikā" - jau tagad, turklāt plašā intervijā ar Artu uzzinām par albuma tapšanu, satikšanos ar Ēriku Leithauzeru un Dīna Vilsona dzeju, kā arī par pēdējiem pandēmijas diviem gadiem, kurus dziedātāja pavadīja Ņujorkā.

Ar Ēriku Leithauzeru Arta pirmo reizi iepazinās Montrē džeza festivālā 2016. gada vasarā, pirms tam Ēriks panākumus guva konkursā Riga Jazz Stage, 2018. gadā tapa pirmais kopīgais projekts Yesterday Still Lies Between The Floorboards. Albuma Beachfinds dziesmas tapušas improvizējot, dažkārt Arta ne tikai dzied, bet arī spēlē klavieres un vijoli.

"Beachfinds ir Dīna Vilsona izdomāts vārds, kas nozīmē „atrodot pludmali”, viņa dzeju iedvesmojušas pastaigas gar jūru – akmeņi un jūras ainavas, turklāt Dīns ir arī vizuālais mākslinieks.”

Artas Jēkabsones gaišā balss un fantāzijas cauraustās improvizācijas arī covid-19 laikā bija dzirdamas gan Ņujorkas džeza galerijā The Jazz Gallery, gan Sāras Vonas konkursā. Pēc vairāk nekā divu gadu pārtraukuma Arta šovasar viesojās Latvijā, tā bija priecīga atkalredzēšanās ar ģimeni un draugiem, ar kuriem Arta šovasar koncertēja festivālā Ventspils Groove, Rīgas džeza galerijās M/Darbnīca un klubā "Biedrība".

 "Augusts Latvijā ir bijis fantastisks un ļoti darbīgs, atpūtai daudz laika neatlika, taču labākā atpūta ir mūzika, iespēja satikt savus mīļos, draugus un domubiedrus, muzicēt un būt Latvijā. Ir liela pateicības sajūta, ka pēc tik ilga laika atkal esmu šeit.”

Artas Jēkabsones un Ērika Leithauzera dziesmas ar Dīna Vilsona vārdiem:     
Held
Blue
And Where Would I Be
Monday
Away With The Ferries
Dim
Gary
Never Stand On A Deck Chair
Sing
Take Me Up The Lighthouse