22. decembrī Dzintaru koncertzāles rīkotajā Ziemassvēku festivālā gaidāms īpašs notikums - Olivjē Mesiāna grandiozā klaviercikla “20 skatieni uz jaundzimušo Jēzu” atskaņojums.

Divas stundas garais un reti atskaņotais opuss ir viena no 20. gadsimta klaviermūzikas virsotnēm, kurai trīskārtējs Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāts Reinis Zariņš tuvojas jau kopš 2008. gada. 2013. gada festivāla "Dominante" koncertā Rīgas Sv. Pētera baznīcā cikla fragmentus viņš lika vienkop ar Johana Sebastiāna Baha ērģeļprelūdijām, bet nu pienācis laiks pilnam cikla atskaņojumam.

"Tas "kāpiens Everestā" sākās jau gadus astoņus atpakaļ, tieši uz Mesiāna simtgadi, kad iepazinu šo majestātisko ciklu - mums, Jeila universitātes studentiem, vajadzēja iemācīties atsevišķas daļas. Man iekrita iemācīties visgrūtākās - 5. un 6. daļu. Domāju - kāpēc gan nevarētu visu ciklu iemācīties? Palīdzēja arī tas, ka pirms gada tika sarunāts konkrēts koncerta datums," pasmaida Reinis.

Viņš arī atzīst: "Īpaši ap Ziemassvētku laiku tas ir ļoti atbilstošs darbs, kas palīdz saprast, kas īsti ir Ziemassvētki. (..) Pats gan neesmu kā Mesiāns, kurš atzinis, ka jau piedzimis ticīgs - ceļš uz kristietību man bijis garš; tas sākās pirms gadiem piecpadsmit un turpinās vēl aizvien.

Viens no Mesiāna mērķiem, rakstot šo darbu, bijis nest kristīgo vēstījumu arī tiem, kuri neiet uz baznīcu  - proti, nav jābūt iniciētam, lai varētu no šīs mūzikas ko gūt.

Tā ir pieejama, demokrātiska; tajā ir varens skaistums, kuru var baudīt jebkurš."

Reinis Zariņš ir Londonā dzīvojošs latviešu koncertpianists,11 starptautisku konkursu laureāts un ievērojamu festivālu dalībnieks. Viņš uzstājies Amsterdamas Concertgebouw, Ņujorkas Kārnegija centra Veila zālē un Steinway zālē, Londonas Vigmorzālē un Steinway zālē, Sanktpēterburgas Glazunova zālē, Maskavas Čaikovska zālē. Teicamā saskaņā spēlējis ar diriģentiem Andri Pogu, Andri Veismani, Aināru Rubiķi, Pavlo Erasu-Kasado, Pēteru Etvešu, Juhu Kangasu, Deividu Geiru, Djego Masonu, Arielu Cukermani. Sadarbība ar Pjēru Bulēzu, Pēteru Etvešu un Ensemble Intercon-temporain stiprināja Reiņa interesi par laikmetīgo mūziku un tās attiecībām ar klasisko repertuāru.

Reinis Zariņš ieskaņojis kritiķu augsti vērtētus diskus: Londonas Vigmorzālē veiktu koncertierakstu (Lemniscat Productions) ar Bēthovena Hammerklavier un Šūberta opusiem, koncertzālē “Cēsis” veiktu koncertierakstu ar Baha, Brāmsa, Lista un Šūberta mūziku, divus studijas albumus Circus & Magic un Jāzeps Vītols – Works for solo piano (britu skaņu ierakstu nams Champs Hill Records).
Reiņa Zariņa mūzikas izglītības gaitas saistās ar Jāzepa Mediņa mūzikas skolu un Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolu Rīgā, Jēla universitātes mūzikas skolu un Londonas Karalisko Mūzikas akadēmiju. No skolotājiem Reinis īpaši izceļ Borisu Bermanu, Kristoferu Eltonu, Rafi Haradžanjanu un Renē Salaku.