No 8. maija ik vakaru "Klasikā" caurlūkojam bagātīgo, skaņu ierakstu simtos skaitāmo mantojumu, ko mums atstājusi pianiste un daudzus gadus arī Latvijas Radio rezidējošā māksliniece, kā varbūt teiktu šodien, bet toreiz šīs prestižās un daudzu pianistu kārotās vietas nosaukums bija Radio štata koncertmeistare – Vilma Cīrule. Vieniem – Cīrulīte, citiem Vilmiņa, vēl daudziem – skolotāja: Skolotāja  ar lielo burtu.  

Māksliniecei veltīto nedēļu esam veidojuši pēc hronoloģiskā principa, pirmdienas raidījumā atgādinot pašus pirmos: Radiofonā 50. gados veiktos ieskaņojumus, kas maz pamazām stājās tiešraižu vietā, un notraucot putekļus no dziedātājas Annas Ludiņas, Elvīras Volšteines, Tāļa Matīsa, vijolnieka Gastona Brahmaņa un citu tā laika redzamāko mūziķu šodien reti skanošiem ierakstiem.

Otrdienas vakarā pievērsāmies Vilmas Cīrules 60-to gadu veikumam, sadarbībā ar jauno Žermēnu Heini Vāgneri un Kārli Zariņu, Maiguru Andermani un Leonardu Daini, Ernestu Bertovski, Juri Švolkovski un tobrīd uzlecošo Jāņa Zābera zvaigzni.

70. gadu ieskaņojumos izceļojāmies no Tēlemaņa mūzikas, kur Vilma Cīrule spēlēja arī klavesīnu, līdz modernajām jaunā Romualda Kalsona, Pētera Plakida un Paula Dambja dziesmām, 

Šajā raidījumā, kas izskan tieši Vilmas Cīrules 100. dzimšanas dienā, svin dzīvi ar šodienas mākslinieku atmiņām. Raidījuma viesi - vijolnieks Juris Švolkovskis, obojists Elmārs Zemovičs, čellists un diriģents Imants Resnis, dziedātāja un Vilmas Cīrules draudzene Luīza Andrušēviča, Vilmas Cīrules kādreizējais students JVLMA, dziedātājs Andris Daņiļenko un viens no Vilmas Cīrules pēdējiem lolojumiem – dziedātāja Marina Rebeka.