24. jūnijā reizē priecīgi un vienlaikus skumīgi 70. dzimšanas dienas gadskārtā atceramies komponistu, taustiņinstrumentālistu, skaņu režisoru, Latvijas Radioteātra iestudējumu muzikālo noformētāju, arvien atsaucīgu un dzīvespriecīgu kādreizējo kolēģi Ungari Savicki, kurš aizsaulē devās pirms četriem gadiem.

Savulaik mūziķis mācījies Emīla Dārziņa mūzikas skolā, apguvis vijoles un klavierspēli, mūzikas teoriju un kompozīciju un 1975. gadā absolvējis Valentīna Utkina kompozīcijas klasi toreizējā Latvijas Valsts konservatorijā. Kopš tā laika kā komponists ungars Savickis sadarbojies ar daudziem 70. un 80. gadu populārākajiem dziedātājiem, bet visvairāk - ar ansambli "Eolika".

Viņš radījis mūziku vairāk nekā 200 teātra izrādēm un Radioteātra iestudējumiem. Visvairāk sadarbojies ar Latvijas Valsts leļļu teātri, izrādes ar komponista mūziku iestudētas gan Dailes teātrī, gan Jaunatnes teātrī, gan arī daudzos Tautas un leļļu teātros Tallinā un Kauņā. Ungars bija pirmais audioreklāmu izgatavotājs Latvijā.
Ungars Savickis bija Latvijas Teātra darbinieku savienības biedrs, Latvijas autoru apvienības biedrs, Latvijas Komponistu savienības biedrs. Saņēmis vairākas balvas dziesmu konkursos un Latvijas Nacionālās radio un televīzijas padomes balvas nominācijā Gada labākais skaņu režisors.

Šoreiz - Ungara Savicka mūzika izrādēm un Radio iestudējumiem "Brīnumzālīte", "Herbe ar lielo cepuri", "Vinnijs Pūks un viņa draugi", dejas no baletsvītas "Koklētājs un Jūras māte", kā arī "Saulgožu pagasta ainiņas". Ierakstos piedalījies vokālais ansamblis "Tonika", Normunda Stengrēvica instrumentālais ansamblis, koklētāju ansamblis "Austriņa", Latvijas Nacionālā teātra aktieri, kā arī pats autors Ungars Savickis.