27. oktobrī 75. gadskārta apritēja vienam no mūsu visu laiku izcilākajiem ērģelniekiem, arī pianistam un ērģeļu restaurētājam Tālivaldim Deksnim (1946-2018), kuram ļoti svarīga bija mūzika un Latvija.

Klausāmies ierakstus no CD "Tālivaldis Deksnis - latviešu ērģeļmūzika", kas izdots 2019. gada rudenī. Ieraksti veikti 1996. gadā Rīgas Domā priekš Latvijas Radio. Šī ir līdz galam neīstenota ideja: ieraksti notika, bet dažādu iemeslu dēļ netika izdoti. Ierakstu ir vēl vairāk, pietiktu diviem tvartiem.
Gāja gadi, un Tālivaldis Deksnis atkal aktivizēja šo ideju neilgi pirms aiziešanas mūžībā: pats izvēlējās skaņdarbus, pats sarindoja tos secībā. Ērģelnieka dzīvesbiedre Edīte Alpe meklēja ceļu, kā izdot, un te palīdzēja VKKF un Jūrmalas domes finansiālais atbalsts. Galvenais - tā ir līdz šim mūsu ēterā nespēlēta mūzika. Skan Andra Baloža, Paula Dambja, Maijas Einfeldes, Jura Karlsona, Tālivalda Ķeniņa, Pētera Vaska un Imanta Zemzara skaņdarbi.


Pirms tam saruna ar Tālivalža Dekšņa bērnības draugu Pēteri Vasku par Aizputes laiku un Meistara personību, tāpēc skan arī Tālivalža Dekšņa pianista ieskaņojumi: agrīns Vasks un mazspēlēts Karlsons.