Tieši pirms gada Cīrihē Valsts svētku nedēļā notika kormūzikas koncerts Terra Choralis, kurā VAK „Latvija ” Māra Sirmā vadībā un Cīrihes Sing-Akademie Floriana Helgata vadībā  kopā ar virkni profesionālu instrumentālistu un Cīrihes latviešu kori „Balts”  aicināja baudīt laikmetīgo mūziku no Šveices un Baltijas valstīm.

Intai Pīrāgai šajā koncertā 15. novembrī Cīrihes Tonhalle Maag skanīgajā zālē bija iespēja būt klāt, un, atgriežoties Latvijā , savus iespaidus paust „Klasikas” ēterā veidotajā reportāžā.

Aizvadītajā vasarā no Šveices Radio kolēģiem saņēmām pilnu šī koncerta ierakstu, tāpēc  Latvijas Valsts svētku dienām tuvojoties, šo programmu piedāvājam arī „Klasikas” klausītāju vērtējumam. Koncerta pirmā daļa skan 10. novembra vakarā plkst. 19.30, bet otrā - 11. novembrī plkst. 19.30.

 Koncerta idejas autors un rīkotājs ir Cīrihē dzīvojošais latvietis Uldis Mākulis, kuram jau 2018. gadā par godu Latvijas simtgadei un Šveices Konfederācijas 170. gadadienai izdevās uz vienas skatuves Tonhalle Maag sapulcināt vairāk nekā 200 dziedātāju gan no Latvijas un Šveices.

 Bet 2019. gada rudenī Ulda Mākuļa vēriens bija vēl plašāks- oktobrī sākušās līdz pat decembra beigām Cīrihē notika Baltijas kultūras dienas, kad līdzās koncertiem tika rīkoti arī literārie lasījumi, meistarklases, filmu demonstrējumi, kulinārijas kursi un izstādes atklāšana. Trīs stundu garais kormūzikas koncerts kļuva par šīs kultūras programmas kulmināciju.

Koncerta I daļas programma:

Arvo Perts Da pacem Domine

Juris Karlsons "Neslēgtais gredzens"

Veljo Tormiss Raua needmine

Johanness Brāmss Herbstsynkopen in Bezug auf die Fünf Gesänge op. 104

Helēna Vinkelmane "Dod, Dieviņ, lietum līt", La sera da bial” aura

Jēkabs Jančevskis When