24. novembrī pusgadsimta jubilejā suminām pianistu Armandu Ābolu, kurš nu jau 30 gadus savu radošo un personīgo dzīvi saistījis ar Čīli.

Armands Ābols dzimis Rīgā, mūziķa gaitas sācis Jāzepa Mediņa mūzikas skolā un Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolā. Absolvējis JVLMA, bet vēlāk studējis Klīvlendas Mūzikas Institūtā ASV. Viņa klavierspēles pedagogu vidū ir Raita Krilova, Rūta Elberte un Brigita Doriņa, profesore Ilze Graubiņa, bet savas prasmes pianists papildinājis Dimitrija Baškirova un Pola Šenlija meistarklasēs. Patlaban viņš pats māca klavierspēli Universidad Austral augstskolā Valdīvijā, Čīlē.

Starptautisku atpazīstamību Armands Ābols ieguva 1992. gadā, kad 18 gadu vecumā uzvarēja Marijas Kanalsas Starptautiskajā pianistu konkursā Barselonā, kur bija konkursa jaunākais dalībnieks. Pirmo vietu un zelta medaļu pianists ieguva arī Starptautiskajā Luisa Sigala Pianistu konkursā Vinja del Marā, Čīlē, kur saņēma arīdzan Klaudio Arrau speciālbalvu un klausītāju atzinības balvu. Vēlāk viņš kļuva par finālistu Palomas Ošeas Santanderas Starptautiskajā Pianistu konkursā Spānijā, kā arī tika aicināts doties koncertturnejā pa 15 dažādām Spānijas pilsētām. 1999. gadā pianists ieguva prēmiju par labāko baroka laikmeta kompozīcijas sniegumu Klīvlendas Starptautiskajā Pianistu konkursā ASV un tajā pašā gadā arī prēmiju par labāko Friderika Šopēna skaņdarba interpretāciju Andoras Starptautiskajā Pianistu konkursā.

Armands Ābols regulāri sniedz koncertus Eiropas, Ziemeļamerikas un Dienvidamerikas valstīs, uzstājies Kārnegija koncertzālē un Apvienoto Nāciju Organizācijas zālē Ņujorkā. Viņš spēlējis kopā ar dažādiem orķestriem, piedalījies ievērojamos festivālos, tostarp Liepājas Pianisma Zvaigžņu festivālā. Atzīmējot Čīles valsts neatkarības 200 gadu jubileju, Armands Ābols divos albumos ieskaņojis Čīles komponistu klavierdarbu antoloģiju. Latvijas Radio fonotēkā glabājas un radioviļņos regulāri skan Armanda Ābola koncertieraksti, kā arī studijā veiktie ieskaņojumi.

Šajā raidījumā - 2014. gadā ieskaņota Karlosa Lavina, Franča Šūberta, Sergeja Prokofjeva un Jāņa Mediņa mūzika.