14. jūlijā  65. dzimšanas dienā ar kora "Senaiskalns" ieskaņojumiem suminām kordiriģentu Edvardu Grāvīti - leģendārā Gido Kokara un vēl citu mūsu meistaru skolnieku.

Eduards Grāvītis amatiermūzikas lauciņā darbojies plašā spektrā, jau no agras jaunības sastrādājies ar jauktajiem, sieviešu, vīru, zēnu un dažāda „kalibra” Dziesmu svētku kopkoriem gan atsevišķos Latvijas novados, gan Mežaparka Lielajā estrādē, viņa izteiksmīgo žestu tur vērojām arī pagājušā gada brāļu Imanta un Gido Kokaru piemiņas koncertā.

Diriģenta ceļā virknējusies un pārklājusies sadarbība ar Lēdurgas, Aizkraukles un Ādažu koriem, jaukto kori Daile, sieviešu kori Dzintars, vīru kori Auseklis un zēnu kori Auseklītis. Viņš ir pieredzējis Latvijas zēnu koru kustības organizators, Ventspils rajonu koru virsdiriģents, Ventspils Mūzikas biedrības kamerkora dibinātājs un mākslinieciskais līderis, vairākkārtējs Vispārējo latviešu Dziesmu svētku, Baltijas studentu dziesmu svētku Gaudeamus, Skolu jaunatnes dziesmu svētku, dziesmu dienu, zēnu koru salidojumu virsdiriģents.

Eduards Grāvītis bijis vairāku mūzikas festivālu, tostarp Mocarta mūzikas festivālu Rīgā mākslinieciskais vadītājs, starptautisko koru konkursu un vēl dažādu citu pasākumu rīkotājs. 1992. gadā  viņš nopelnījis speciālo diriģentu godalgu Grand Prix starptautiskajā kora mūzikas konkursā Debrecenā. Viņa darbu sarakstā ir Aizkraukles un Ventspils skolu koru virsdiriģenta pienākumi, darbs ar jaukto kori "Aizkraukle" un novada ģimnāzijas kamerkori De Cantare.

Viens no Eduarda Grāvīša lolojumiem un sirds lietām bijis kamerkoris "Senaiskalns" - šo kori diriģents radīja 1978. gadā, jau otrajā studiju gadā, toreizējā konservatorijā un vadīja vairāk nekā 30 sezonu līdz 2009. gadam. Šī kora priekšnesumi mūsu Leonīda Vīgnera, igauņa Veljo Tormisa, vācieša Gerharda Rābes un lietuvietes Zitas Bružaites mūzikā arī šajā raidījumā, kurā izskan arī Eduarda Grāvīša stāsts (no 2017. gadā notikušas sarunas) par mūziķa ceļa sākumu, īpašajiem skolotājiem, un, protams, kori "Senaiskalns".