30. augusts ir 70. dzimšanas dienas atcere vienam no talantīgākajiem latviešu pianistiem un pedagogiem - Teofilam Biķim, kurš savā īsajā dzīves nogrieznī, tam pārtrūkstot 48 gadu vecumā, ne vien spēja bagātināt Latvijas koncertdzīvi ar augstvērtīgiem koncertiem un iedvesmojošām meistarklasēm, bet arī izaudzināt spilgtu jauno pianistu paaudzi, kuru vidū ir gan Iveta Apkalna un Vestards Šimkus, gan Diāna Ketlere un Jevgeņijs Samoilovs, gan Juris Žvikovs, Viktors Ritovs, Toms Ostrovskis, Endijs Renemanis, Antuāns Buvī un daudz citu, kas līdz šim brīdim savu skolotāju atceras ar vissiltākajām pateicības jūtām.

Pirms pieciem gadiem tieši Teofila Biķa kādreizējie studenti, turot karstu Meistara piemiņu, rosināja viņa 65. dzimšanas dienas atmiņu stāstu vakaru "Klasikas" ēterā, gluži neticamā veidā spējot uz to sarasties pat no dažādām pasaules malām: Lielbritānijas, Francijas, Polijas un pat Ķīnas! Kuri nevarēja atbraukt, tie zvanīja, šajos stāstos atklājot, kāpēc Teofils Biķis viņiem un visai Latvijas kultūrai ir tik svarīgs un īpašs.

Raidījumā "Skolotājs, kolēģis, brālis un draugs" kādreizējo audzēkņu atmiņas par Teofilu Biķi papildina komponista Jura Karlsona stāstītais. Tieši Juris Karlsons bija tas, kurš uzaicināja mācītāja dēlu Teofilu Biķi pēc vairākiem Novosibirskā pavadītiem gadiem atgriezties Latvijā.

Teofilam Biķim veltītajā raidījumā tiekamies arī ar viņa draugu – muzikologu Jāni Torgānu, pianistu Juri Žvikovu, kuru Teofils Biķis izraudzījās par savu asistentu, Teofila Biķa dzīvesbiedri Judīti Biķi un viņa vecāko brāli – Latvijas Pediatru asociācijas kādreizējo prezidentu Enoku Biķi.

Pirms dodamies  atmiņu ceļojumā uz Teofila Biķa bērnību un skolas laiku, atgādināsim, ko pirms pieciem gadiem par savu lielo autoritāti Teofilu Biķi Sandrai Ņedzveckai teica daži no viņa kādreizējiem audzēkņiem:  Diāna Ketlere, Iveta Apkalna, Jevgeņijs Samoilovs, Antuāns Buvī un Šjū Nins.