8. maijā apaļu dzimšanas dienu svin Berlīnē dzīvojošais sitaminstrumentālists, Berlīnes Radio simfoniskā orķestra un ansambļa unitedberlin mūziķis Juris Āzers. Juri zinām kā vienu no spožākajiem latviešu jaunās paaudzes sitaminstrumentālistiem un augstas raudzes kamermūziķi.

Muzikālo izglītību ieguvis Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā pie Dzintras Knābes, Lēvenes Mūzikas institūtā Beļģijā pie Ludviga Alberta (Ludwig Albert), Lina Čina Čena (Lin Chin Chen) un Luka Artuā (Luk Artois) un Hansa Eislera Mūzikas augstskolā Berlīnē pie Li Biao, Rainera Zīgersa (Rainer Seegers) un Franča Šindlbeka (Franz Schindlbeck).

Kamermūzikas laukā Juris sadarbojies ar tādiem ievērojamiem ansambļiem kā Zafraan Ensemble, Ensemble KNM Berlin, modern art ensemble, Reinharda Torizera (Rheinhard Toriser) Brasscussion Ensemble un Li Biao Percussion Group. No 2014. līdz 2016. gadam mūziķis bija Belgian Marimba Group sastāvā. Šobrīd viņš ir pastāvīgs Vladimira Jurovska vadītā laikmetīgās mūzikas ansambļa unitedberlin dalībnieks, ar kuru Juris Āzers paguvis uzstāties Berlīnes Konzerthaus, Hamburgas Elbas filharmonijā, Bēthovena Festivālā Bonnā un festivālā Drugoe Prostranstvo Maskavā. 2022. gada martā unitedberlin koncertā Energeia – Hommage à Xenakis Juris kā solists debitēja Hamburgas Elbas filharmonijā, atskaņojot Jaņņa Ksenaka skaņdarbu Rebounds.

2016. gadā aizsākās sadarbība ar sitaminstrumentālistu Guntaru Freibergu, koncentrējoties uz repertuāru, kas oriģināli rakstīts tieši šim sastāvam - sitaminstrumentālistu duetam. Kopīgi viņi ir radījuši un atskaņojuši vairākas unikālas koncertprogrammas un uzstājušies nozīmīgās koncertzālēs un festivālos.

2021. gadā Musikfest Berlin Berlīnes filharmonijā Juris Āzers kā Katerinas Larsenas-Magvairas (Catherina Larsen-Maguire) asistents piedzīvoja savu debiju diriģenta ampluā, sadarbojoties ar kolektīviem Ensemble Modern un Neuer Kammerchor Berlin. 2022. gada vasarā Jeruzalemes Starptautiskās diriģēšanas akadēmijas noslēguma koncertā Juris Āzers diriģēja Jeruzalemes Simfonisko orķestri. Kopš 2022. gada viņš ir arī sitaminstrumentu spēles pasniedzējs Starptautiskajā Antona Rubinšteina Mūzikas akadēmijā Berlīnē, Vācijā.

Raidījumā skan nesen ierakstītā Johana Sebastiāna Baha Čakona pārlikumā marimbai solo, Krista Auznieka „Smaržīgais laikrādis” kopā ar Guntaru Freibergu  un pianistēm Agnesi Egliņu un Elīnu Bērtiņu, kā arī  Alehandro Vinjao Book of  Grooves tandēmā ar Guntaru Freibergu.