Divus trešdienu vakarus "Klasikā" kopā ar komponistiem Alisi Rancāni un Jāni Petraškeviču klausāmies un vērtējam šī gada komponistu konkursa Rostrum godalgotos darbus no Zviedrijas, Francijas un Slovēnijas.

Augstāko novērtējumu galvenajā kategorijā saņēma zviedru komponiste Līza štraiha (Lisa Streich) par concerto grosso trompetei, perkusijām, arfai, altam un orķestrim Jubelhemd, līdzīgu punktu skaitu ieguva franču komponists Otmans Louati (Othman Louati) par skaņdarbu Nuits kameransamblim. Abi šie darbi saņēma vienādu punktu skaitu, kas ir pirmo reizi Rostrum vēsturē. Jauno komponistu kategorijā līdz 30 gadu vecumam uzvarēja komponists no Slovēnijas Matičs Romihs (Matic Romih) ar opusu  stīgu orķestrim The Card Players. Šos darbus tad arī klausāmies.

Atgādināsim, ka 69. Starptautiskais komponistu konkurss Rostrum un sabiedrisko raidstaciju pārstāvju konference, ko rīko Starptautiskā Mūzikas padome (International Music Council) un UNESCO, norisinājās no 15. līdz 19. maijam Hāgā. Rostrum konferencē piedalījās radio producenti no Eiropas, Honkongas un Argentīnas, katrs prezentēja 30 minūšu programmu. Darbi tika vērtēti divās kategorijās – galvenajā un jauno komponistu kategorijā, kurā piedalās komponisti līdz 30 gadu vecumam.