Trešdienas vakara programmu iesākam ar Riharda Vāgnera operu un atskatu uz Baireitu, kur 145. vasaru izskan Baireitas opermūzikas festivāls.

1882. gada vasarā Baireitā tika noturēts otrais Vāgnera operu festivāls, un pirmizrādi 28. jūlija vakarā tur piedzīvoja trīscēlienu opera "Parsifāls", kam 13. gadsimta notikumos balstīto sižetu pēc bruņinieka, dzejnieka un komponista Volframa fon Ešenbaha vēsturiskā stāsta veidojis pats Vāgners.

Baireitas festivālam vairākus gadus piederēja monopols izrādīt "Parsifālu", un tikai 1903. gadā tā tika uzvesta Metropoles operteātrī Amerikā. 

Godinot kādreizējā rīdzinieka Riharda Vāgnera 200. jubileju, 2013. gada 6. decembrī Lielajā ģildē izskanēja koncerts "Vāgnera varoņi". "Klasika" aicina noklausīties vienu no tajā skanošajiem opusiem - svītu no Riharda Vāgnera operas "Parsifāls", ko orķestrim izveidojis Henks de Flīhers.

Pie Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra diriģenta pults – igauņu mūzikas jaunais spīdeklis Risto Josts: kaismīgs un erudīts diriģents, kas apveltīts ar Holivudas kinozvaigznes šarmu.

Vairāk informācijas par "Parsifāla" pirmizrādi 1882. gadā atradīsit šeit!