Pirmoreiz "Klasikā" skan Imanta Kalniņa rokoperas "Ei, jūs tur!" restaurētā versija! Ieskaņojumā piedalās Ieva Akuratere (Meitene), Raimonds Bartaševičs (Puisis), grupa "Pērkons" un Rīgas kamerkoris Ave Sol (mākslinieciskais vadītājs Andris Veismanis).

1984. gada ierakstu no oriģinālajām magnētiskajām lentēm restaurējis un jauno versiju miksējis Mārtiņš Krastiņš, Rīgas kamerkora Ave Sol balsis ieskaņojot 2020. gada augustā Rīgas Skaņu ierakstu studijā (ieraksta režisors Ivars Cinkuss). Pirms mūzikas - paša Mārtiņa Krastiņa komentārs.

"Ei, jūs tur!" - ar šiem vārdiem sākas un tie nosaukumā likti pirmajai latviešu rokoperai - 1971. gadā sacerētajam Imanta Kalniņa darbam ar komponista brāļa, dzejnieka Viktora Kalniņa (Vika) libretu, kas veidots pēc armēņu izcelsmes amerikāņu rakstnieka Viljama Sarojana viencēliena motīviem. Tas ir stāsts par mīlestību un alkām pēc brīvības, pie kuras var nokļūt, saliekot muguras kopā un stājoties pasaulei pretī.

Viņš ir jauns dumpinieks, kurš ieradies mazā pilsētiņā un par nekārtību izraisīšanu nokļuvis apcietinājumā. Tur viņš satiek Viņu - Keitiju, deviņpadsmitgadīgu meiteni, kura uzkopj telpas. Abi sapņo par nākotni un došanos uz Sanfrancisko, tomēr viņu sapņiem nav lemts piepildīties: saniknotie pilsētiņas iedzīvotāji spriež jauneklim linča tiesu.

Rokopera ceļu uz skatuvi sāka ar oficiālo pirmizrādi 1977. gada 22. aprīlī Liepājas teātra Mazajā zālē un par to jāpateicas tolaik teātrī strādājošai Austrai Pumpurei. 70. gadu vidū viņas pirmie Austrasbērni bija Liepājas teātra studijas aktieri Juris Bartkevičs, Indra Briķe, Māris Putniņš un Ieva Akuratere.

80. gadu sākumā Latvijas Universitātes Lielajā aulā rokoperas "Ei, jūs tur!" koncertuzvedumu režisora Valda Lūriņa vadībā īstenoja Gido Kokara vadītais koris "Daile" un grupa "Pērkons", bet galvenajās lomās bija Ieva Akuratere un Raimonds Bartaševics.

1986. gadā Latvijas Televīzijas režisore Laimdota Kalniņa uzņēma 1986. gadā Latvijas Televīzijas režisore Laimdota Kalniņa uzņēma videofilmu, kur galvenajās lomās bija Ieva Akuratere un aktieris Igors Siliņš. Pavadījumu toreiz aranžēja Niks Matvejevs, instrumentācijā iekļaujot arī vijoli, čellu un oboju un piedaloties Normundam Šnē, Raimondam Macatam un Raimondam Ozolam.