Pāragri un pēkšņi 18.aprīlī ir noslēdzies Nikolasa Angeliča mūžs.
Tas turpināsies citos stāvos - ierakstos un atmiņās. Un mums laimējies, ka ar LNSO un diriģentu Andri Pogu Angeličam bija savstarpēja patikšana un prieks kopā muzicēt. 2015. gadā Lielajā ģildē klausījāmies viņu atskaņotu Šūmaņa Klavierkoncertu, 2018. gadā - Bēthovena Ceturto (togad Parīzē viņi atskaņoja Rahmaņinova Ceturto) un 2019. gadā - Prokjofjeva Trešo klavierkoncertu.
Dzimis Amerikā (ar vecāku saknēm rumāņos, slovākos, serbos), bet mācījies un dzīvojis Francijā, Angeličs bija iemantojis vairāku valodu zināšanu, bagātīgu cilvēkpieredzi un plašu skatu pasaulē. Viņš nelietoja datoru un mobilo telefonu, bet daudz lasīja un domāja. Viņam bija dzīvīga interese par jauno mūziku, bet neapnika iedziļināties un katru reizi atrast ko jaunu jau zināmajos klasiķu meistardarbos.
Nikolasa Angeliča ierakstos:
Ferencs Lists "Gondoljēra" un "Tarantella" no "Ceļojumu gadiem" (Otrais gads. Itālija: Venēcija un Neapole), 2003
Johanness Brāmss Trīs intermeci no op.119 (1. - siminorā, 2. - miminorā, 3. - Domažorā), 2006
Roberts Šūmanis Klavierkoncerta fināla fragments. Kopā ar LNSO un Andri Pogu Rīgā, Lielajā ģildē, 2015
Ludvigs van Bēthovens 2. daļa Adagio no Trio Sibemolmažorā op. 11. Kopā ar Andreasu Otenzāmeru (klarnete) un Anni Gastinelu (čells), 2017
Ferencs Lists "D'Estē villas strūklakas"no "Ceļojumu gadiem"(Trešais gads), 2003.
Raidījumā skan arī fragmenti no "Klasikas" sarunām ar pianistu, viņam Rīgā viesojoties 2015. un 2018. gadā:
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X