2023. gada 23. maijs – leģendārās, pasaulslavenās spāņu pianistes Alisijas de Laročas (Alicia de Larrocha)  100. dzimšanas diena. Par to, lai tā patiesi būtu īpaša, gādājis arī Eiroradio arhīvs, piedāvājot virkni ierakstu laika periodā no 1962. līdz 2003. gadam,  no kuriem daļu klausīsimies arī šajā jubilejas reizē, un tā būs gan Antonio Solera un Īzaka Albenisa, gan Friderika Šopēna un Enrikes Granadosa mūzika, kā arī divi opusi ar orķestri – Manuela de Faljas „Naktis Spānijas dārzos” (1998. gada ieraksts) un  V.A. Mocarta 23. klavierkoncerts jau no atvadu koncertsērijas 2003. gada ierakstā Barselonā.

LR3 "Klasika" un Maruta Rubeze izsaka lielu pateicību JVLMA klavieru katedras lektorei, Profesionālās doktora studiju programmas direktorei, pianistei, Alisijas de Laročas pēdējai skolniecei! Diānai Zandbergai par vērtīgajām atmiņām, kurās šī tuvā saskarsme ar leģendāro pianisti arī mums ļauj nojaust ne vien ierakstos un balvās dokumentēto, bet arī unikālo, mūzikas un mīlestības pilnās personības mērogu.

Raidījumā skan:

Eiroradio arhīvu ieskaņojumi no solo programmām Francijas Radio (1962), Parīzes Elizejas lauku teātrī (1983), Amsterdamas Karaliskajā Concertgebouw (1984), Madrides Nacionālajā auditorijā (1988)
M. de Faljas "Naktis Spānijas dārzos" Minhenes Herkulesa zālē kopā ar Minhenes Radio orķestri Roberto Abado vadībā (1998)
V. A. Mocarta 23. klavierkoncerts Lamažorā kopā ar Barselonas simfonisko orķestri un Katalānijas Nacionālo orķestri Franca Paula Dekera vadībā atvadu koncertā Barselonā, 2003