15. janvāra vakarā tiešraidē no Minhenes Gasteig koncertzāles kļuvām liecinieki saviļņojošajam kultūrnotikumam - Marisa Jansona piemiņas koncertam.

Solistes šajā vakarā bija Golda Šulca (Golda Schultz, soprāns) un Gerhilde Rombergere (Gerhild Romberger, kontralts), muzicēja maestro Jansona mīļais Bavārijas Radio simfoniskais orķestris un dziedāja Bavārijas Radio koris, bet pie diriģenta pults stājās Zubins Meta (Zubin Mehta).

Klātienē šo koncertu klausījās "Klasikas" direktore Gunda Vaivode, lai pēc atgriešanās Latvijā savus iespaidus par šo saviļņojošo notikumu atklātu arī "Klasikas" klausītājiem.

"Mēģinājumā, kad sāka dziedāt koris, man asaras bira kā pupas," savā ierakstā feisbuka kontā emocijas neslēpj Gunda. "Bija traki apzināties, ka Mariss Jansons nekad vairs nediriģēs šo skaistumu un neuznesīs mūs debesīs. Bet vakars visu sakārtoja.

Neviens nebūs tāds, kāds bija viņš. Var tikai tiekties.

Paldies mūziķiem, ka godināja Maestro. Un paldies Bavārijas orķestrim par uzaicinājumu klātbūt. Pēc koncerta mazajā itāļu restorāniņā pie pāris gariem galdiem bija pulcināti Marisa draugi no Japānas, Korejas, Spānijas, Amerikas, Austrijas, Nīderlandes, Beļģijas, Itālijas, Vācijas un Latvijas. Tās tik bija atmiņas! Ar mīlestību un humoru izstāstītas. Marisa dēļ solījāmies nepazaudēties viens otram."