Lāčplēša dienas vakarā svinam diriģenta un komponista Leonīda Vīgnera 115. gadskārtu . Lai gan īstā diena apritējusi jau 9. novembrī, šim vakaram ļoti piestāv nelokāmā, taisnā, latviski patriotiskā mūziķa pasaules redzējums, kas savienojies ar neparastu muzikālo talantu.

Raidījuma ieskaņa - paša vecmeistara pirms 25 gadiem ieskaņots stāsts par bagātīgajiem grāmatu, partitūru, plašu un lentu krājumiem, bet par Leonīda Vīgnera mājas fonotēku un bibliotēku stāsta meita Daina Vīgnere un Rakstniecības un mūzikas muzeja mākslas eksperts Dzintars Gilba.

No muzeja rīcībā nonākušajām 600 magnetofona lentēm un 35 kasetēm, no kurām pagaidām atšifrēta un digitalizēta tikai neliela daļa, skan vairāki unikāli ieraksti, no kuriem daudzi atrodami tikai Maestro fonotēkā - tostarp Aleksandra Skrjabina Klavierkoncerts un "Ekstāzes poēma" 1966. gada 8. jūlija koncertierakstā Dzintaru koncertzālē, kurā solists bija Lazars Bermans, bet Leonīds Vīgners stājās pie toreizējā Vissavienības Radio, tagadējā  P. Čaikovska Valsts akadēmiskā Lielā simfoniskā orķestra diriģenta pults; kā arī leģendārā franču čellista Pjēra Furnjē, LNSO un Leonīda Vīgnera koncerts 1959. gada 15. aprīlī toreizējās LPSR Valsts filharmonijas, tagadējās Lielās ģildes zālē, kad vienā vakarā izskanēja trīs čellkoncerti -  J. Haidna, R. Šūmaņa un E. Lalo. Tolaik lentu taupības, arī tehnikas trūkuma dēļ šie koncerti izskanēja tiešraidē un skaņu lentēs tā arī oficiāli netika fiksēti…

Noslēgumā - virkne Leonīda Vīgnera vadībā ieskaņotu  latviešu komponistu darbu - Emīla Dārziņa, Jurjānu Andreja, Jāņa Ivanova, Imanta Kalniņa un Bruno Skultes mūzika.