Šā gada 1. jūlijā 82 gadu vecumā mūžībā devies holandiešu komponists Luijs Andrīsens (Louis Andriessen, 1939-2021).

Pārdomās un pieredzē, kas saistīta ar Eiropas minimālisma pasaulslavenā pārstāvja mūziku, dalās komponists Krists Auznieks: "Luijs Andrīsens ir mans muzikālais vectēvs..."

Savukārt minimālisma virziena izzinātājs Džekins Pusons sniedz komentāru Andrīsena daiļrades pagrieziena kompozīcijai De STAAT.

Diriģents Normunds Šnē pauž pārdomas par Symphony for Open Strings atskaņojumu Rīgā, īso tikšanos ar autoru un Holandes laikmetīgās mūzikas uzplaukuma gadiem, Gunda Vaivode - par Holandes festivālā 2016. gadā skatīto operu La Commedia, bet Ināra Jakubone atceras pirms 30 gadiem Holandē veikto interviju ar Andrīsenu un viņa mūzikas interpretu diriģentu Reinbertu de Lēvu (de Leeuw)).

Tiek atgādināts arī par 1998. gada kino foruma "Arsenāls" atklāšanas koncertā atskaņoto darbu ar Pītera Grīneveja (Peter Greeneway) tekstu M is for Man, Music Mozart, kad kopā ar kolektīvu Orkest de Volharding bija ieradies arī pats autors. Par to liecība lasāma Augusta Sukuta un Kristīnes Matīsas izdevumā "Arsenāls. Kādas ķecerības vēsture"...