13. oktobrī 100. dzimšanas dienā atcerēsimies dzejnieku Linardu Taunu (1922–1963). Bet jau tagad, vasaras sākumā, "Punctum" festivāls Taunam veltījis simpoziju un dzejkoncertu, un mēs izmantojam gadījumu, lai LR3 "Klasika" ēterā atskaņotu visas tās dziesmas ar Linarda Tauna pantiem, kas glabājas Latvijas Radio skaņu arhīvā.

Dziesmu autori ir Pēteris Aldiņš (Antras Bigačas un Intas Villerušas ierakstā cikls "Pie jūras"; Maijas Krīgenas, Pētera Plakida un Jura Gailīša ieskaņojumā cikls "Logi"), Aivars Hermanis (1997. gada plate "Plīvošana ar pilsētu", dzied Ieva Akuratere), Juris Kulakovs ("Krāsaini tērpi, puķes un lūpas") un Juris Sējāns ("Un aizlido tērpa putni"). 

Spēlējam arī zviedru dziesminieka Karla Mikaela Belmana melodiju, kurai Uldis Grasis piedarinājis Tauna dzejoli par krāsainiem tērpiem, puķēm un lūpām, un gaidām, kad mūsu rīcībā nonāks Lailas Saliņas dziesmu cikls un Sniedzes Prauliņas un Jāņa Šipkēvica kompozīcijas, kas pirmatskaņojumu piedzīvo Zirgu ielas koncertzālē 3. jūnija vakarā Māras Ķimeles režisētajā dzejizrādē "Mūžīgais mākonis". 

Līdzās dziesmām – Tauna dzejoļi paša autora balsī (nedatēts ieraksts Stokholmā, vismaz tā teikts Latvijas Radio arhīva anotācijā) un saruna ar Tauna pārzinātāju Kārli Vērdiņu. Mūsu uzmanības lokā: dzejas lasīšana trimdas sabiedrībā, Tauna mūza Gitai, Ragaciema jūŗas un Hudzonas ūdeņi, dzejoļu lasīšana priekšā, filharmoniska un neakadēmiska muzikālā pieeja Tauna pantiem, arī sirreālisms, ietekmes un likteņa krusts.