"Klasika" atskatās uz Jāzepa Vītola 8. Starptautiskā pianistu konkursa III kārtas norisi 13. un 14. oktobrī Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars". Konkursa noslēdzošo dienasgrāmatu veidojusi Maruta Rubeze, būdama klāt abos fināla kārtas koncertos.

Par notikuma nozīmīgumu stundas garuma pārraidē izsakās vairākas uzrunātās personības: pedagoģe Daiga Hiršsone, Liepājas Simfoniskā orķestra direktors Uldis Lipskis, diriģents Atvars Lakstīgala, žūrijas pārstāvis pianists Toms Ostrovskis, un sarunu biedri ir arī paši finālisti – pirmajā vakarā spēlējošie Edvīns Švaikovskis (Edvin Švaikovski, Lietuva/Polija, konkursa speciālbalva par labāko Jāz.Vītola mūzikas interpretāciju), Mants Šerņus (Mantas Šernius, Lietuva, diplomands), Mikita Burzanica (Mykyta Burzanitsa, Ukraina, III vieta), Džuljens Čans (Julian Chan, Malaizija, II vieta), Ērika Jākobsone (Latvija, diplomande) un I vietas ieguvējs Daniils Mickevičs (Latvija, viņam arī speciālbalva – stipendija Feuerwerk klavieru akadēmijas meistarklasēs Ainbekā, Vācijā).

Konkursa norise, kas sākās 7. oktobrī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē, bija un vēl aizvien ir skatāma un klausāma arī tiešsaistē (I un II kārta atrodama konkursa mājaslapā), un  par to, kā ritēja fināls var nojaust arī pārraidē izmantotajā starpbrīža sarunu epizodē, kad to moderators, mūzikas žurnālists Edgars Raginskis tikās ar pieredzes bagāto Liepājas muzikoloģi Aiju Engelmani, kā arī pianistu Juri Kalnciemu, kuram tuva bijusi gan šī konkursa organizēšana, gan darbošanās žūrijā.

Konkursa finālisti bija pievērsušies triju komponistu klavierkoncertiem – kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri Atvara Lakstīgalas vadībā skanēja V. A. Mocarta 21. klavierkoncerts Domažorā (solists Edvīns Švaikovskis, pārraidē fragments), Mants Šerņus, Mikita Burzanica un Ērika Jākobsone izvēlējās konkursa gaisotnei lieliski atbilstošo Sergeja Prokofjeva Trešo klavierkoncertu Domažorā (pārraidē fragmenti, vakara programmas turpinājumā III vietas ieguvēja M. Burzanicas interpretācija pilnā apjomā), savukārt ļaujoties Sergeja Rahmaņinova Trešā un Otrā klavierkoncerta izaicinājumiem, uz godpilnajiem konkursa pakāpieniem nonāca Džuljens Čans un Daniils Mickevičs, kuru interpretācijas arīdzan varējām piedāvāt "Klasikas" klausītājiem (skaņu režisors Jānis Straume).