Klaudijas Taevas jauno operdziedātāju konkursā vairakkārt piedalījušies arī jaunie dziedātāji no Latvijas, vienmēr sasniedzot augstus rezultātus. 2015. gadā 3. vietu un speciālbalvu par Franča Šūberta dziesmas Ave Maria labāko interpretāciju ieguva Rihards Millers,bet 2011. gadā 3.v ieta tika piešķirta Elīnai Šimkus. 2017. gada finālistu vidū iekļuva arī Laura Teivāne, un pat nokļūšana līdz pusfinālam šajā konkursā ir liels panākums, jo konkurence ir patiešām ļoti nopietna. Piemēram, izcilais lietuviešu bass Tads Girininks, kurš ar savu Lielinkvizitora un Spānijas Karaļa Filipa II lomas atveidojumu lika skriet skudriņām LNOB „Dona Karlosa” pirmizrādē, 2009. gada Klaudijas Taevas konkursā kļuva par finālistu, bet ne laureātu, savukārt, Latvijas publikas iemīļotā dziedātāja Asmika Grigorjana togad ierindojās „tikai” trešajā vietā. Kaut arī šajā konkursā  tāda lieluma kā „TIKAI” nav. Panākums ir pat priekšatlases iziešana.

No Latvijas šīgada konkursā piedalījās divi: bass Edgars Ošleja un soprāns Brigita Čirkše. Brigitai Čirkšei izdevās aizkļūt līdz konkursa 3. kārtai, bet Edgaram Ošlejam – līdz pusfinālam. Labākās koncertmeistares balvu šajā konkursā visu pavadītājpianistu konkurencē ieguva Ērika Millere no Latvijas.

No sešiem finālistiem 1. vietu un skatītāju balvu Klaudijas Taevas jauno operdziedātāju konkursā ieguva lietuviešu soprāns Gabriele Bukine (Gabrielė Bukinė), 2. vieta tika piešķirta franču mecosoprānam Marī Andrē Bušārai-Lesjērai (Marie-Andrée Bouchard-Lesieur), 3. vietā ierindojās armēņu baritons Gagiks Vardanjans (Gagik Vardanyan), bet diplomu par labāko Šūberta Ave Maria priekšnesumu nopelnīja jaunais somu baritons Tomi Punkeri (Tomi Punkeri).

Ilga Auguste tikās ar konkursa laureātiem - Marī Andrē Bušāru- Lesjēru, Gagiku Vardanjanu un Gabriēlu Bukini. Savus favorītus atklāj arī žūrijas pārstāvis - poļu operdziedātājs Mariušs Kviečeņs, bet iespaidus par piedzīvoto - Ērika Millere un Edgars Ošleja.