"Klasika" piedāvā ieklausīties Uģa Prauliņa ciklā "Pagānu gadagrāmata", kas tapa 1998. gadā, bet 2018. pēc Rīgas Tehniskās universitātes vīru kora "Gaudeamus" diriģenta Ivara Cinkusa ierosmes skaņdarbs ieguva jaunu, spēcīgu un svaigu skanējumu.

Šī cikla versija aranžēta vīru korim, solistiem un etnoroka grupai. Albumā piedalās RTU vīru koris "Gaudeamus", solisti Asnate Rancāne, Lauma Bērza un Ivars Cinkuss, kā arī mūziķi Uģis Prauliņš, Andris Sējāns, Reinis Sējāns, Māris Muktupāvels, Leons Sējāns, Ilze Grunte un Andris Grunte. 

Albuma aprakstā tiek atgādināts: ""Pagānu gadagrāmata" atspoguļo gadalaiku nomaiņas ārpus pilsētas – tur, kur mēs parasti vairs neesam: pie upes, kas tek dienu un nakti, pie jūras, kas dzīvo savu dzīvi neatkarīgi no mums, pļavās, kuras zied savvaļā ar saviem putniem, un mežos, kuros slēpjas zvēri. Šīs dziesmas ir domātas pilsētas cilvēka iekšējam "es" kā vesela gada atskate – tur, kur mēs parasti neatrodamies."

Šajā reizē gan nedomājam par ziemas un rudens saulgriežiem, bet ieklausāmies "Pagānu gadagrāmatas" lappusēs no pirmā pērkona līdz saules uzaušanai, vēl nesagaidot rudeni...