Vēl brīdi uzkavējamies igauņu mūzikas pasaulē. Igaunijas Radio un Igaunijas mūzikas informācijas centra  paspārnē 2001. gadā  iznākušais albums "Klusums" ar Kuldara un Marjes Sinkas dziesmām ir īsti piemērota Klusās Sestdienas noskaņai.

"Ja tev pienākuši grūti laiki, palīdzi tiem, kuri nonākuši vēl lielākās grūtībās, un vērsies pie tā, kurš tev var palīdzēt," - tāds bijis Marjes Sinkas (1910-1979) dzīves kredo. Pēc Pirmā Pasaules kara viņa no Sanktpēterburgas kopā ar mammu repatriējās uz Igauniju, nonāca bērnu namā, kur sāka diriģēt kori un sacerēt pirmās dziesmas. Tālākais ceļš veda uz Konservatoriju, kur viņa no Artura Kapa ieguva augstāko novērtējumu, absolvējot kompozīcijas klasi. 1944. gadā viņa kļuva par pirmo jaunizveidotās Komponistu savienības dalībnieci, bet četrus gadus vēlāk, kad atteicās rakstīt slavas dziesmu Staļinam, tika no tās atskaitīta. Pēdējos septiņus mūža gadus viņa pavadīja paralizēta, bet pat tad nezaudēja dzīvesprieku.

Marjes Sinkas dzīvesbiedrs bija mācītājs, dzejnieks un mākslinieks Pēters Sinks, ar kura vārdiem tapušas daudzas viņas dziesmas. Trijas no tām ("Pie klusajiem ūdeņiem", "Klusā istaba" un "Lūgšana") skanēs "Klasikā", bet pirms tam - arī Marjes dēla, muzikologa, flautista un komponista Kuldara Sinka (1942-1995) dziesmas "Klusums", "Pater noster" un "Ave Maria". Kuldars gāja bojā traģiskā nelaimes gadījumā, tā arī nepabeidzot Bībeles sižetā balstīto operu.

Dziesmas ieskaņojuši dziedātāja Kaja Urba (soprāns) un ģitārists Heiki Metliks.