Kad šā gada 2. jūnijā Parīzē noslēdzās pasaulslavenās somu komponistes Kaijas Sāriaho (1952–2023) mūžs, Eiroradio piedāvājumā "Klasika" saņēma vairākus komponistes skaņdarbu  koncertierakstus, kuru vidū bija arī BBC Singers un diriģentes Kristas Auderes programma, kas 7. maijā izskanēja Bārbikena centra Milton Court zālē Londonā.

Koncertā kopā ar "BBC Singers" uzswtājās arī Beta Haijema Edvardsa (sitaminstrumenti), Dominiks Vorslijs (kontrabass) un Žans Batists Barjērs (elektronika).

Kad diriģente ieradās Latvijā, lai darbotos "Koru karu" žūrijas sastāvā un izbaudītu gan Dziesmu svētku noskaņu, gan, dzīvojot Amsterdamā, retāk izjusto Latvijas dabu, Maruta Rubeze aicināja mūsu starptautiski atzīto un pieprasīto, 2021. gada  Ērika Eriksona jauno diriģentu konkursa laureāti, Latvijas "Lielās mūzikas balvas 2022" nominanti kategorijā "Par izcilu interpretāciju" (par programmu kopā ar VAK kori 2022. gada augustā) uz sarunu.

To dzirdēsiet līdz ar trim Kaijas Sāriaho kompozīcijām: Reconnaissance (Rusty Mirror Madrigal) – 2020. gada darbu korim, perkusijām un kontrabasam (pirmatskaņojums Lielbritānijā); Nuits, adieux ("Naktis, atvadas", 1991) versijā korim a cappella un 2002. gada opusu kamerkorim un elektronikai Tag des Jahrs ("Gada dienas") ar F. Helderlīna  tekstu.

Koncerts 7. maijā notika plašāka Kaijas Sāriaho mūzikai veltīta festivāla ietvaros – diemžēl jau bez pašas komponistes klātesamības. Taču Kristai Auderei šajā koncertā bija iespēja sastapt gan komponistes dēlu, režisoru Aleksi Barjēru (Aleksi Barrière), kurš arī izvēlējies tekstuālo daļu kompozīcijai Reconnaissance, kā arī komponistes dzīvesbiedru Žanu Batistu Barjēru (Jean-Baptiste Barriere), kurš piedalījās kompozīcijas Tag des Jahrs atskaņojumā ar elektroniku. 

Kristu Auderi Latvijā atkal sastapsim augustā, Valsts Akadēmiskā kora "Latvija" rīkotajā 26. Starptautiskajā Garīgās mūzikas festivālā.