Komponista, pianista, ērģelnieka un pedagoga Haralda Berino mūžu ierāmē gada skaitļi 1906.-1982. Viņš bijis Jāzepa Vītola skolnieks un Latvijas Valsts konservatorijā beidzis profesora kompozīcijas klasi, savukārt 1932. gadā ar brīvmākslinieka diplomu - profesores Ludmilas Gomanes-Dombrovskas klavieru klasi. Pēc tam Haralds Berino divus gadus strādājis par konservatorijas operas klases repetitoru, bet desmit gadus (no 1934.-1944.)- par repetitoru Latvijas Nacionālajā Operā. Tāpat viņš bijis klavieru klases vadītājs Vīgneru Ernesta Rīgas Fonoloģijas institūtā, klavieru skolotājs Tautas konservatorijā un pianists Rīgas radiofonā.

Otrā pasaules kara izskaņā 1944. gadā, kad sākās kārtējie juku laiki, Haralds Berino devās bēgļu gaitās uz Vāciju, kur darbojās kā pianists un ērģelnieks, arī latviešu nometnes mūzikas skolas un kora vadītājs, bet pēc sešiem gadiem viņš aizceļoja uz Kanādu, līdz ar ko viņa vārds, līdzīgi citiem no Latvijas aizbraukušajiem mūziķiem, padomju gados nokļuva aizliegto latviešu kultūras darbinieku sarakstā.

No 1955. gada mūziķis dzīvojis Kanādas provincē Jaunskotijā, Truro pilsētā, dibinājis un ar labiem panākumiem vadījis klavieru klasi Eiropas skolas tradīcijās, spēlējis ērģeles un vairāk nekā divdesmit gadus diriģējis kori sv. Džeimsa presbiteriāņu (St. James Presbyterian)baznīcā, un, lai gan pēc dabas kluss un noslēgts, atsaucīgi iekļāvies vietējā mūzikas dzīvē un daudz komponējis - īpaši solo un kora balsīm.

Muzikālajā mantojumā Haralds Berino atstājis vairāk nekā 200 skaņdarbu klavierēm, vijolei, čellam, kora un solo balsīm, tostarp tautas dziesmas ar latviešu un angļu tautas vārdiem, oratoriju "Kristus tiesāšana", kantātes "Staru tilti" un "Dvēseļu kalnā". Berino darbi rakstīti meistarīgi, klasiskās tradīcijās, salīdzinoši konservatīvā un romantiskā stilā, taču tie ir melodiski un labskanīgi, un vienmēr - garīguma un ticības spārnoti.

Berino mūzika regulāri atskaņota trimdas Dziesmu svētkos un latviešu mūzikas koncertos, piemēram, kantāte "Dvēseļu kalnā" ar Zentas Liepas vārdiem - 1978. gada Bostonas dziesmu svētku garīgajā koncertā Trinity baznīcā, bet kantāte "Staru tilti" ar Raiņa dzeju - 1980. gada 18. novembra svētku koncertā Ņujorkas Kārnegija zālē. Arvien tur tālumā skanējušas viņa solo dziesmas, kurām 90. gados tika atgriezts ceļš uz Latviju. Haralda Berino "Beneficē" tās skan Lauras Teivānes, Riharda Millera un Ērikas Milleres, kā arī Ingus Pētersona un Venta Zilberta sniegumā. Būs iespēja noklausīties arī komponista garīgo kantāti "Dvēseļu kalnā" soprānam, jauktajam korim un orķestrim ar Zentas Liepas vārdiem, kas pabeigta 1978. gadā pēc 6. vispārējo latviešu dziesmu svētku ASV Bostonā rīcības komitejas pasūtījuma un tā paša gada 1. jūlijā tās pirmatskaņojumā piedalījies Ņujorkas latviešu koris, koris "Rota" un Bostonas simfoniskā orķestra mūziķi Andreja Jansona vadībā. 12. marta vakarā  diriģenta vadībā - 1993.gadā veikts ieskaņojums Rīgas skaņu ierakstu studijā, kurā piedalījusies Līga Veisa (toreiz Līga Drozda, soprāns), Latvijas Nacionālās operas koris un orķestris Andreja Jansona vadībā.