"Šobrīd ir mūzikas zelta laikmets. Atklājumu eiforijas, stilistisko virzienu cīņu un dogmu periods ir beidzies. Komponisti var izmantot visu vēsturisko pieredzi konkrētiem muzikāliem mērķiem, brīnišķīgas iespējas paver jaunās tehnoloģijas... Cits jautājums, kā aptvert visas šīs iespējas, vēl cits – kā atrast tajās savu unikālo balsi." Tā domā 20. marta jubilārs - komponists, izsmalcināts mūzikas krāsu pētnieks un radītājs Rolands Kronlaks, kuru suminām 50. dzimšanas dienā.

J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētais profesors, Mūzikas tehnoloģiju katedras vadītājs savas kompozīcijas prasmes apguvis pie Tamāras Kalnas Jāzepa Mediņa Mūzikas vidusskolā un tālāk pilnveidojis Mūzikas akadēmijā Ģederta Ramana un Jura Karlsona klasēs. Viņš studējis arī kompozīcijas un kompjūtermūzikas Skaņas izpētes un sintēzes institūtā Parīzē pie Filipa Irela, Tristāna Mireija un Braiena Fērniho, tāpat vēl citur pasaulē apmeklējis vairākus jaunās mūzikas seminārus un meistarklases.

Rolanda Kronlaka mūzika ir skanējusi dažādos jaunās mūzikas koncertos Latvijā, Lietuvā, Holandē, to atskaņojuši Latvijas un ārvalstu mūziķi. Daudz ko un pamatīgi pats izpētījis, nu Rolanda Kronlaks ir padomdevējs saviem studentiem laikmetīgās kompozīcijas tehnikas un elektroakustiskās mūzikas un mūsdienu notācijas jomās.  Jau devīto reizi mūzikas akadēmijā notika laikmetīgās mūzikas festivāls "deciBels", kura idejas autors un satura kurators ir Rolands Kronlaks. Kā zināms, festivāls īpašs ar to, ka īsteno projektus, kam citi festivāli reti ķeras klāt.

Ar Rolandu Kronlaku tuvāk iepazīties būs iespējams radījumā "Mana mūzika", kas  skanēs 12. aprīlī, un kurā ar jubilāru sarunāsies Anna Marta Burve.

Šajā raidījumā - instrumentālā kamermūzika:

"Dažādi ceļi" - klavieru kvartets RIX,

Trīs skaņdarbi divām klavierēm "Mezgli" - Juris Žvikovs un Jānis Maļeckis.

"Konversija" obojai un stigu kvartetam - Egils Upatnieks un LNSO stīgu kvartets

"Ledus laikmets" klarnetei solo - Guntis Kuzma.