"Klasika" piedāvā noklausīties vienu no pasaules vokāli simfoniskās mūzikas šedevriem – Karla Orfa kantāti Carmina Burana, kas stāsta par dažādiem cilvēka dzīves līkločiem, kas aprakstīti kantātes pamatā ņemtajā viduslaiku dzejas krājumā ar tādu pašu nosaukumu – Carmina Burana jeb "Baiernas dziesmas". Baierna ir viena no 16 Vācijas federālajām zemēm, kas atrodas Bavārijā, kuras galvaspilsēta ir Minhene.

Carmina Burana tekstos latīņu un vidusaugšvācu valodā stāstīts par veiksmes un bagātības nepastāvīgumu, dzīves steidzīgo skrējienu, pavasara atnākšanas radītajām izjūtām, nodošanos iedzeršanas, nesātīgas ēšanas, azartspēļu un miesiskās iekāres baudām un postam, ko tas var nest. Kantātes simbols ir Fortūnas rats, kas griežas, prieku pārvēršot rūgtumā, bet laimi – skumjās.

Šovakar Karla Orfa kantāti Carmina Burana dzirdēsim 2014. gada ieskaņojumā ar diriģentu Josu van Immersēlu pie koru Collegium Vocale Ghent un Cantate Domino, kā arī orķestra Anima Eterna diriģenta pults. Solisti - Jerī So, Īvs Selēns un Tomass Bauers.

Kantātes triju lielo daļu nosaukumi ir šādi: "Agrā pavasarī. Krastmalā", "Krodziņā" un "Galantā mīla". Kantāte sākas un noslēdzas ar dziedājumu O Fortuna!