10. maijā dzimšanas dienā daudz laimes un radošu plānu vēlam arī Initai Kamarūtei - Valsts Akadēmiskā kora "Latvija" māksliniecei - dziedātājai, solistei un diriģentei, bijušajai jauniešu kora "Kamēr..." otrajai diriģentei un Rīgas Doma kora skolas pedagoģei.

Ne vienu reizi vien Inita Kamarūte stājusies kora "Latvija" priekšā, vadot tā uzstāšanos dažādos koncertos, un šoreiz klausāmies vienu no tādiem, kurā Inita Kamarūte stājusies pie diriģenta pults. Tā ir 2007.gada 13. februārī Rīgas Sv. Jāņa baznīcā atskaņotā Riharda Dubras oratorija "Visi izslāpušie, nāciet pie ūdens", kuras pirmatskaņojums notika Septītā Starptautiskā saksofonmūzikas festivāla Saxopfonia atklāšanas koncerta ietvaros un kuras priekšnesumā piedalījās arī japāņu saksofonists Maki Kasai, Rīgas saksofonu kvartets, Stokholmas saksofonu kvartets, ērģelniece Kristīne Adamaite, kā arī sitaminstrumentālisti Edgars Saksons un Rihards Zaļupe.

Toreiz par jauntapušo darbu komponists vēstīja šādus vārdus: "Tā ir oratorija alta saksofonam, diviem saksofonu kvartetiem, diviem sitaminstrumentālistiem, diviem jauktiem koriem - mazam un lielam - un ērģelēm, kas ilgst apmēram pusstundu. Tekstam ņēmu pravieša Isaja grāmatas fragmentus. Vienīgais, ko varētu piebilst - tā ir viena no manām vismīļākajām Vecās Derības grāmatām."

Lūk, neliels citāts no tās: "Visi izslāpušie, nāciet pie ūdens, un, kam nav naudas, nāciet, pērciet un ēdiet: Nāciet, pērciet maizi bez maksas, par velti, arī vīnu un pienu! Kādēļ jūs atdodat naudu par to, kas nav maize, un savu darbu par to, kas neder uzturam? Klausieties, klausieties manī un baudiet no labā, un jūsu dvēsele atspirdzināsies ar bagātīgu barību! …Un Kungs tev vienmēr dos mieru un pildīs ar spožumu tavu dvēseli, un stiprinās tevi, un tu būsi kā auglīgs dārzs un kā ūdens avots, kurā ūdens neiznīkst. Celies, topi apgaismots, jo tava gaisma nāk un Kunga godība uzaust pār tevi!"