Februāra pēdējās dienas vakars mums nesa skumju ziņu - 67 gadu vecumā, pēc vairāku mēnešu ilgas cīņas ar smagu slimību, mūžībā aizsaukts komponists Jānis Porietis.

Viņš nebija no daudzrakstītājiem, taču katra viņa kompozīcija, vai tā būtu "Noskaņa" klavierēm vai "Skice" flautai, "Pavasara akvarelis", bērnu dziesmas, kas joprojām ir aktīvā mazāko dziedātāju repertuārā, vai skaņu ainas radiolugai "Uršulīte", – līdzinās nostrādātām pērlītēm – izteiksmīgām, lakoniskām, vieglas rokas un gaišas domas radītām.

Jānis Porietis bijis arī Cēsu Mūzikas vidusskolas direktors un politiķis, kā arī ilgus gadus strādājis par Radio skaņu režisoru, šo laiku novērtējot kā “visinteresantāko un saistošāko” savā biogrāfijā.

Viņa vadībā tapis desmitiem un simtiem vērtīgu akadēmiskās un vieglās mūzikas ierakstu ar tādām atskaņotājmākslas leģendām kā Ilze Graubiņa, Inta un Māris Villeruši, pianiste Jautrīte Putniņa, Valdis Zariņš, Raimonds Pauls, Ivars Vīgners, Uldis Stabulnieks, grupa "Sīpoli", "Knīpas un knauķi"... Jāni interesēja dzīve visās tās izpausmēs: viņš bija aktīvs slēpotājs, lidaparāta pilots, sociāli aktīvs un ar lielisku humoru apveltīts kultūras cilvēks. Viņš sapņoja par kopīgu fotoizstādi ar savu vārda un uzvārda brāli – trompetistu Jāni Porieti – un bija cerību pilns atgriezties no Vācijas atpakaļ mājās Latvijā, kurai vienmēr piederējusi Jāņa Porieša sirds.

Raidījumā par Jāni Porieti atmiņās dalīsies viņa studiju biedre, muzikoloģe Ligita Ašme, kordiriģents Guntars Felsbergs, vokālās studijas „Knīpas un knauķi” vadītāja Edīte Putniņa, Jāņa Porieša kādreizējais audzēknis Cēsu mūzikas koledžā  – tagad - LNO kontrabasists Mareks Auziņš un Luksemburgas latviešu kora „Meluzīna” vadītāja Jūlija Norvele.  Runāts tiek par Jāņa Porieša bērnu dziesmām un akadēmiskajiem skaņdarbiem, radošajām veiksmēm un neveiksmēm, viņa pedagoģisko stilu, politisko darbību un lomu Luksemburgas latviešu kora dziedātāju dzīvē.