5. martā, tikai desmit dienas pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā, Igaunijas Nacionālā opera nolēma sarīkot labdarības koncertu, lai sniegtu finansiālu un morālu atbalstu Ukrainai un ukraiņu tautai. Klusās Sestdienas vakarā "Klasika" piedāvā šī saviļņojošā koncerta ierakstu.

Kā uzsvēris operas direktors Ots Mātens, Igaunijas operu ar Ukrainu saista ilggadīga draudzība. Jau  2014. gadā notika atbalsta koncerts, kurā par saziedotajiem līdzekļiem Slovjanskas mākslas skolai tika uzdāvinātas klavieres, un tās tur nomainīja iepriekšējās, kuras arī pirms 40 gadiem bija atvestas no Igaunijas. Nav gan zināms, kāds šobrīd ir skolas liktenis, bet 5. martā, kad notika šis labdarības koncerts, tā vēl darbojās. 

Koncertā piedalās: Kristela Pertna, Mirjama Mesaka un Jeļena Bražnika (soprāns), Kaja Rītele (mecosoprāns), Rauno Elps un Renē Sooms (baritons), Prīts Volmers (bass), Igaunijas Nacionālās operas orķestris un koris, diriģenti Vello Pēns un Kaspars Mends.

Programmā:

Mihailo Verbickis - Ukrainas Valsts himna
Fredriks Paciuss - Igaunijas Valsts himna
Džuzepe Verdi - uvertīra operai "Likteņa vara", "Čigānu koris" no operas "Trubadūrs", "Ave Maria" no operas "Otello", "Lido doma zelta spārniem" no operas "Nabuko"
Eino Tambergs - fragmenti no operas "Sirano de Beržeraks"
Volfgangs Amadejs Mocarts - Zarastro ārija no operas "Burvju flauta"
Kamils Sensānss - Dalilas ārija no operas "Samsons un Dalila"
Mičs Leijs - The Improssible Dream no mūzikla "Cilvēks no Lamašas"
Miroslavs Skoriks - "Melodija"
Heino Ellers - "Tēvzemes melodija"