Veidojot raidījumu par multimediālo izrādi "kkk.gretchen.riga.lv" ciklā "100 Latvijas pirmizrādes", izteicām aizdomas, ka atmiņas gan ir palikušas, taču izrādes ieraksta vis nav. Tā izrādījās aplamība – Latvijas Radio kora ilggadējā soliste Ieva Ezeriete ieradās Radionamā ar CD, kurā Grietiņa visā skaniskā daiļumā.

1999. gads. Pērn nosvinēta Gētes "Fausta" latviskojuma simtgade. Uģis Brikmanis ar domubiedriem iet pa Gētes pēdām, un top "kkk.gretchen.riga.lv". To parāda Latvijas Radio I studijā, un pēc tam visi brauc uz Vāciju.

Leonarda Ķestere ar Kultūras ministrijas svētību pirmoreiz producē starptautiski nozīmīgu skatuves darbu – izrāde ir Latvijas vēstnese Veimārā, kas 1999. gadā ir Eiropas kultūras galvaspilsēta. Vācijā producents ir Fabiāns Planks, izrādes notiek Veimārā, Minsterē un Freiburgā. Pēc atgriešanās no Vācijas Grietiņa tiek arī uz Jaunā Rīgas teātra skatuves.

Režisors un dramaturgs – Uģis Brikmanis.

Komponists – Mārtiņš Brauns.

Muzikālais vadītājs – Kaspars Putniņš.

Video – Uģis Brikmanis un Gintars Kļavapurs.

Piedalās: Linda Ločmane – balss, vijole, Juris Žagars – stāstnieks, Latvijas Radio kora grupa, Agra Daņiļeviča deju grupa.

Izrāde skan arī Džačinto Šelsi mūzika un tiek rādīti kadri no Frīdriha Mūrnava filmas "Fausts" (1926).

Leonarda Ķestere: "Tas bija multimediāls sprādziens!"

Būsim pateicīgi par izrādes veidotāju saraksta precizējumiem, fotomateriāliem, videoliecībām, atmiņām.